آمادگی هلال‌احمر سمنان برای مدیریت بحران افزایش یابد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان بر لزوم افزایش آمادگی شبانه‌روزی هلال‌احمر استان سمنان برای مدیریت بحران در هنگام بروز حوادث غیرمترقبه تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  سمنان ، منوچهر فخری در دیدار با مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان اظهار داشت: خدمات‌رسانی مطلوب به مردم مستلزم آمادگی کامل و جامع در هنگام بروز حوادث غیرمترقبه است.

وی ضمن تقدیر از تلاش‌های بی‌شائبه جمعیت هلال‌احمر استان سمنان در سال ۹۹ برای خدمات‌رسانی به هم‌وطنان گفت: باید آمادگی شبانه‌روزی هلال‌احمر برای مدیریت بحران و خدمات‌رسانی هر چه‌بهتر به مردم افزایش یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با اشاره به نقش دستگاه‌های مختلف اجرایی در انجام مدیریت بحران بیان کرد: جمعیت هلال‌احمر یکی از تأثیرگذارترین دستگاه‌ها در این حوزه است.

فخری اظهار داشت: باید طرح‌های پدافندی در اجرای مدیریت بحران به همراه به خدمت گرفتن تمام امکانات و تجهیزات برای کمک به مردم و نجات جان هم‌وطنان در زمان بحران مدنظر قرار گیرد.

وی بر برگزاری جلسات ماهانه فرمانداران با دستگاه‌های امداد و نجات شهرستانی برای برقراری هماهنگی‌های بیشتر و تشدید آمادگی‌ها در زمان بحران تأکید کرد.

۸ طرح عمرانی در جمعیت هلال‌احمر استان سمنان؛ در دست‌ساخت

مظفر محمدخانی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه پیک فعالیت جمعیت هلال‌احمر ایام تعطیلات نوروز است گفت: در سال ۹۹ گروه‌های امداد و نجات هلال‌احمر استان سمنان در ۶۹۶ مورد حادثه حضور داشته‌اند که ۳۲۱ مورد آن حوادث جاده‌ای بوده است.

وی متوسط زمان حضور گروه‌های امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان سمنان به محل وقوع حادثه بعد از اطلاع‌رسانی را پنج دقیقه و ۹ ثانیه است عنوان کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان از فعالیت ۷۲۱ تیم عملیاتی هلال‌احمر در نقاط مختلف استان سمنان خبر داد و گفت: ۲ هزار و ۵۱۵ تَن در استان سمنان عضو نیروی عملیاتی جمعیت هلال‌احمر استان سمنان هستند.

محمدخانی در مورد امکانات خودرویی جمعیت هلال‌احمر استان سمنان گفت: این جمعیت دارای ۵۰۶ خودرو آمبولانس و عملیاتی و ۷۰ خودروی سبک است.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۹ ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از خدمات توان‌بخشی و داروخانه‌های هلال‌احمر استان خدمات دریافت کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان عنوان کرد: هشت طرح عمرانی در بخش هلال‌احمر استان سمنان در دست‌ساخت یا تکمیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *