هشدار گسترش گرد و خاک/احتمال وقوع باد و توفان شدید در تهران

به گزارش ایرنا، حامد یزدی‌مهر عصر یکشنبه از صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر وزش باد بسیار شدید همراه با خیزش گرد و خاک محلی و انتقال از استان‌های همجوار خبر داد و اظهار کرد: طبق اعلام سازمان هواشناسی این سامانه از امروز یکشنبه ۱۷ تیرماه آغاز و تا پایان اواخر وقت فردا دوشنبه ۱۸ تیرماه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی منطقه اثر این سامانه نیمه جنوبی و غربی استان تهران به ویژه نوار جنوبی استان خواهد بود و توصیه اکید مدیریت بحران این است که گروه‌های حساس از حضور در فضای باز خودداری کنند و تا حد امکان در خانه بمانند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به مناطق اثر مخاطره بر ضرورت پرهیز از حضور افراد در مناطق مرتفع مثل برج‌ها و دکل‌ها تاکید کرد و افزود: از دی‌نفعان می‌خواهیم نسبت به استحکام‌ سازی تابلوهای تبلیغاتی، پوشش گلخانه‌ها و داربست‌ها اطمینان حاصل کنند و از انجام امور عمرانی پرهیز شود.

احتمال وقوع باد و توفان شدید در پایتخت

آماده‌باش مدیریت بحران

یزدی‌مهر در ادامه بر لزوم اجتناب از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک تاکید کرد و گفت: مردم به خصوص ساکنان مناطق یادشده از توقف کنار درختان و سازه‌های نیمه‌کاره به طور جدی خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران همچنین اظهار کرد: با توجه به هشدار نارنجی صادر شده آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی الزامی است و مدیریت بحران در حالت آماده‌باش خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *