آموزش و پرورش: اخذ هزینه کلاس جبرانی از دانش‌آموزان ممنوع!

معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: مدارس نباید به منظور برگزاری کلاس‌های جبرانی ایام تعطیل، وجهی از دانش‌آموزان دریافت کنند.

گسترش‌نیوز: حجت‌الاسلام علی ذوعلم درباره برگزاری کلاس‌های جبرانی بابت ایام تعطیل به دلایلی مانند آلودگی یا برودت هوا در مدارس اظهارکرد: هر مدرسه‌ای متناسب با شرایط خود می‌تواند این ایام تعطیل را با برپایی کلاس هایی با موافقت والدین دانش آموزان جبران کند.

وی افزود: مدارس می‌توانند با اضافه کردن ساعت کلاس‌های درس یا با برگزاری کلاس‌های جبرانی، این تعطیلات را جبران کنند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی خاطرنشان کرد: هدف از دستورالعمل آموزش و پرورش این بوده که در ایام تعطیل در وهله اول ارتباط دانش‌آموزان با مدارس از طریق فضای مجازی حفظ شود.

ذوعلم ادامه داد: در واقع مدارس باید با تصمیم خود به یک جمع‌بندی مناسب در خصوص جبران ساعات آموزشی دانش‌آموزان برسند.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش پیشتر گفته بود که با توجه به تعطیلی مدارس به دلایل مختلف از جمله آلودگی و برودت هوا، به تمام مدارس اختیار داده شده است که کلاس‌های جبرانی برای دانش‌آموزان برگزار کنند و همه مدارس این اختیار را دارند.

بر اساس گفته‌های حاجی میرزایی، وزارت آموزش و پرورش دارای آیین نامه اجرایی مدارس است که در این آیین نامه اختیاراتی به شورای هر مدرسه متشکل از مدیر، نماینده دبیران و نماینده اولیا و مربیان داده شده است و در این شورا تصمیم گیری می‌شود.

این آیین نامه به همه مدارس ابلاغ شده است و به استناد آیین نامه اجرایی مدارس، ساعاتی را که به خاطر تعطیلی‌های مختلف دانش آموزان نتوانستند در کلاس درس حاضر شوند، از طریق افزایش یک ساعت به طول ساعات روز یا استفاده از پنجشنبه‌ها این کلاس‌ها جبران شود.

این اختیار به همه مدارس داده شده است که این کار را انجام دهند و معاونان آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه و مدیران استانی بر اجرای این موضوع حتما نظارت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *