آلودگی شناگاه های بوشهر و خطر ابتلا به بیماری های متعدد

صادق پورسالم با اشاره به اینکه شناگاه‌های بوشهر شامل پارک لیان، بندرگاه، پلاژ بانوان، جفره، ریشهر و پارک سیادت است، افزود: شناگاه پلاژ بانوان و ریشهر پرخطر و شناگاه جفره در وضعیت بحرانی قرار دارد و شناگاه‌های لیان و بندرگاه در وضعیت سالم و شناگاه پارک سیادت بوشهر نیز به طور نسبی پاک است.

وی بیان کرد: شهروندان به طور جد از شنا در شناگاه جفره بپرهیزند چراکه شنا در این محل آنها را در معرض ابتلا به بیماری‌های متعددی قرار می‌هد.

پورسالم با اشاره به انجام نمونه‌گیری در عمق نیم تا یک و نیم متر اظهار کرد: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری‌های میکروبی، شناگاه‌ها همواره باید مورد نمونه‌برداری و آزمایش میکروبی قرار گیرند چرا که استفاده از شناگاه‌های آلوده و میکروبی انواع بیماری‌ها را به انسان منتقل می‌کند.

این مسئول ادامه داد: در این راستا کمیته‌ پایش ساحل برای تعیین شناگاه‌های سالم در بوشهر تشکیل شده و به صورت فصلی مشکلات شناگاه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر گفت: کمیته پایش ساحل بوشهر با حضور اعضا وضعیت شناگاه‌های پاک و ناسالم را مشخص می‌کند و در این راستا شهرداری موظف است با پرچم گذاری یا نصب دیگر علائم، سالم یا ناسالم بودن شناگاه را برای شهروندان مشخص کند.

پورسالم تاکید کرد: بخشی از مناطق ساحلی بوشهر که محل ورود فاضلاب خام شهری است به محل شناگاه پرخطر و بحرانی تبدیل شده و باعث بروز بیماری‌های میکروبی از جمله گوارشی، روده‌ای و پوستی می‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت اتصال همه فاضلاب‌های خانگی به شبکه فاضلاب افزود: صاحبان منازل باید فاضلاب واحد مسکونی خود را به شبکه فاضلاب متصل کنند تا شاهد بروز مشکل در ساحل و محیط بهداشتی نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *