شهرداری زنجان برای زنده‌گیری هر سگ ۵۰۰ هزار تومان هزینه می‌کند

شهرداری زنجان برای زنده‌گیری هر سگ 500 هزار تومان هزینه می‌کند

هاشم نجفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: سگ‌های ولگرد به عنوان یکی از عوامل اصلی حمله به انسان مطرح هستند و همین امر موجب سلب آسایش عمومی در شهرها و روستاها شده است.

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری زنجان با بیان اینکه حضور سگ‌های ولگرد موجب آلودگی پارک‌ها و تفرج‌گاه‌ها می‌شود، تصریح کرد: طبق دستورالعمل، مرکز کنترل جمعیت حیوانات مزاحم دارای محل نگهداری بوده که این مهم بر عهده شهردار‌ی‌ها است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری با توجه به بخشنامه و دستورالعمل اعلام شده نسبت به جمع‌آری و غربالگری سگ‌های ولگرد اقدام می‌کند، گفت: در فصل زمستان نیز با توجه به گرسنگی سگ‌های ولگرد، این موضوع تشدید می‌شود که شهرداری نیز نسبت به کنترل آن اقدام می‌کند.

نجفی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات تشدید کننده حضور حیوانات ولگرد عدم رعایت مسائل زیست محیطی در بحث زباله است، اضافه کرد: همین امر موجب می‌شود که سگ‌های گرسنه از روستاهای اطراف در داخل شهر حضور پیدا کرده و موجبات زحمت شهروندان را فراهم سازند.

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری زنجان با اشاره به اینکه اخیر چند قلاده گرگ نیز در سطح شهر مشاهده شده بود، اضافه کرد: به همین خاطر نشست فوق‌العاده در این باره برگزار شد تا موضوع کنترل شود.

وی متوسط روزانه آمار سگ‌های ولگرد زنده‌گیری شده را چهار یا پنج قلاده اعلام کرد و گفت: این کار باید با ظرافت انجام شود.

نجفی با بیان اینکه زنده‌گیری سگ‌های ولگرد ۵۰۰ هزار تومان برای شهرداری هزینه دارد، تصریح کرد: در صورت عدم کنترل سگ‌های ولگرد جمعیت آنها افزایش پیدا کرده و همین مساله به معضلی مهم تبدیل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *