گاز روستاهای سیل‌زده مانه و سملقان در خراسان شمالی وصل شد‌

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، غلامرضا شفیق در بازدید از روستاهای سیل زده مانه و سملقان اظهار داشت: سیل شب گذشته به راه‌ها  و تاسیسات روستایی در شهرستان‌های سملقان و مانه، خسارت زد.

وی افزود: سیل در شهرستان سملقان به راه روستاهای گرک دره٬ اینچه سفلی و  کلاته بز خسارت زد.  هم‌اکنون ارتباط روستای کلاته بز برقرار شده و نیروهای امدادی مشغول انتقال لوله به محل سیل بردگی هستند تا بتوانند ارتباط موقت روستای گرک دره این چه سفلی  را نیز برقرار کنند. 

مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری گفت: در شهرستان‌ مانه نیز ، سیل باعث قطع گاز سه روستا شده بود. هلال احمر در روستاها ” قزل قلعه بالا و پایین و ترجنلی” مواد غذایی و والر توزیع کرده و شرکت نفت نیز نفت توزیع خواهد کرد. 

شفیق افزود: نان نیز پخت شده و در حال انتقال به روستاهاست و برای  گرم کردن مساجد روستاها (به عنوان اولویت اسکان) نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده و همزمان شرکت گاز استان نیز مشغول رفع مشکل و ترمیم خسارت هاست و ممکن است با ترمیم لوله های گاز،  گاز این روستا ها تا یک ساعت  دیگر یعنی قبل از ساعت ۲۱  وصل شود .

وی تصریح کرد: شرکت گاز استان خسارات وارده به لوله‌های انتقال گاز در شهرستان مانه را ترمیم و گاز روستاهای  ” قزلرقلعه بالا و پایین و ترجنلی”  را وصل کرد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران با اعلام این خبر افزود: با توجه به آمادگی دستگاه‌های دخیل در بحران سیل امروز و اجرای تمهیدات لازم، خوشبختانه گاز  روستاهای یاد شده وصل شد و  مشکلات گرمایشی مردم این روستاها رفع شد.

انتهای پیام/۳۱۱/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *