هوای مشهد در شرایط فوق خطرناک / این فعالیت‌ها تعطیل شد

مدیر کل حفاظت از محیط زیست خراسان رضوی گفت: کلیه فعالیت‌های آموزشی تمامی مراکز آموزشی و ورزشی در مدارس مشهد و نواحی هفت گانه، تبادکان، احمد آباد و رضویه در نوبت عصر به صورت غیر حضوری و در بستر سامانه شاد برگزار می‌شود.

به گزارش عرشه آنلاین، مهدی اله پور در حاشیه برگزاری کارگروه شرایط اضطراری گرد و غبار خراسان رضوی که در اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی برگزار شد در جمع خبرنگاران،اظهارداشت: پس از اعلام امروز صبح دانشگاه علوم پزشکی به دبیرخانه این کارگروه جهت تشکیل جلسه، جلسه اضطرار به صورت فوری تشکیل و پس از بررسی های کارشناسی با تاکید بر آمادگی کامل دستگاه های خدمات رسان، امدادی و درمانی از مردم خواست تا از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند و مصوبات به شرح ذیل تصمیم گیری شد.

دبیر کارگروه شرایط اضطراری گرد و غبار خراسان رضوی اعلام کرد: کلیه فعالیت های آموزشی تمامی مراکز آموزشی در نوبت عصر تا پایان امروز در مشهد مقدس، نواحی هفت گانه، تبادکان، احمد آباد و رضویه به صورت غیر حضوری و در بستر سامانه شاد و وبینار و کلیه فعالیت های ورزشی در محیط های باز و بسته در نوبت عصر تعطیل می باشد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: از صبح امروز اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، کلیه فعالیت های ورزشی در مدارس ممنوع اعلام نمود. در این کارگروه مقرر شد، اداره کل هواشناسی استان برای شهرستان مشهد به صورت مجزا و جداگانه هشدار های لازم را اعلام کند. منشاء این پدیده امروز صبح از حوزه شمال شرقی و غرب استان اعلام شد و طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان از عصر امروز وضعیت به صورت کاهشی خواهد بود.

اله پور تاکید کرد: جلوگیری از تردد افراد دارای بیماری زمینه‌ای تنفسی و قلبی، کودکان، افراد سالخورده، مادران باردار و افراد دچار حساسیت‌های پوستی در سطح شهر به شدت توصیه می شود و آنان باید فعالیت های بدنی، پیاده روی، ورزش، خرید و یا پیگیری سایر امور خود را به وقت دیگری موکول کنند.

وی تاکیدکرد: مدیران دستگاه های اجرایی مکلف به اطلاع رسانی صحیح به مجموعه کارکنان و زیر مجموعه های مدیریتی و نظارت بر اجرای صحیح موضوع را خواهند داشت و همچنین فرمانداران شهرستان ها در خصوص تشکیل جلسات شرایط اضطرار و اتخاذ تصمیمات لازم اقدام کنند. اعلام این مصوبات به منزله ابلاغ رسمی به کلیه دستگاه ها و نهادهاست.

 گفتنی است برای پیش بینی وضعیت هوا فردا شهر مشهد، امروز ساعت ۱۸ جلسه اضطرار برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *