برف و باران از فردا

سازمان هواشناسی اعلام کرده سامانه‌ای بارشی از امروز وارد کشور شده و فردا دراغلب نقاط کشور موجب بارش باران و برف می‌شود و روز پنجشنبه شاهد کاهش دمای ۴ تا ۷ درجه در نوارشمالی کشور خواهیم بود.

به گزارش «تابناک» مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: امروز سامانه بارشی از جنوب غرب وارد کشور شده و سبب بارندگی در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در استان‌های خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری و لرستان خواهد شد که در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش به شکل برف خواهد بود. همچنین در غرب سواحل دریای خزر و استان اردبیل به سبب وزش باد جنوبی، افزایش نسبی دما رخ می‌دهد.

احد وظیفه افزود: فردا چهارشنبه این سامانه به تمام نوار غربی، دامنه‌های البرز غربی در استان‌های زنجان، قزوین و تهران برخی مناطق مرکز و شمال شرق گسترش می‌یابد که در غرب کردستان، آذربایجان غربی، کهکیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری ارتفاعات شرق خوزستان، شمال استان‌های اصفهان و یزد و جنوب خراسان رضوی بارش از شدت بیشتری برخوردار است، اما از اواخر وقت فردا فعالیت این سامانه در نیمه غربی کشور کاهش می‌یابد و در استان‌های واقع در سواحل شرقی دریای خزر، دامنه‌های البرز شرقی و شمال شرق کشور وزش باد و بارندگی پیش بینی می‌شود.

وظیفه هشدار داد: بارندگی‌های فردا چهارشنبه سبب لغزندگی، کاهش دید و مسدود شدن جاده‌های کوهستانی می‌شود لذا به هموطنان عزیز توصیه می‌شود هنگام تردد در این مناطق ضمن همراه داشتن تجهیزات زمستانی، احتیاط لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی بعمل آید. همچنین چهارشنبه بارش شدید باران و بالا آمدن آب رودخانه‌ها در جنوب کهگیلویه وبویر احمد، شمال بوشهر، غرب فارس و شرق خوزستان پیش بینی می‌شود که به هموطنان عزیز در این مناطق توصیه می‌شود از تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

وی ادامه داد: روز پنج شنبه در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های البرز، تهران و سمنان و برخی مناطق نیمه شرقی کشور وزش باد شدید و در نوار شمالی کشور کاهش دمای حدود ۴ تا ۷ درجه رخ خواهد داد.

هوای تهران امروز صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد و فردا کمی ابری و غبار محلی در بعدازظهر افزایش ابر و در اواخر وقت وزش باد شدید و بارندگی پراکنده پیش بینی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *