۶۲ هزار متر در غرب تهران لایروبی شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید محمدرحیم مرتضوی با اشاره به پیش بینی‌های انجام شده در منطقه ۹ برای مقابله با بارش‌های پیش رو در پایتخت گفت: با توجه به آغاز فصل بارش و اهمیت انجام اقدامات پیش از شروع نزولات جوی، معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۹ نسبت به اجرای طرح نهضت لایروبی انهار اقدام کرده است.

وی افزود: در همین راستا نواحی یک و دو منطقه ۹ در آمادگی کامل هستند و تمهیداتی مانند لایروبی انهار و کانال‌های جمع‌آوری آبهای سطحی انجام شده و حوضچه‌ها و سبدهای زباله‌گیر به صورت مستمر کنترل می‌شوند.

شهردار منطقه یادآور شد: از اواسط آبان ماه تاکنون به صورت مستمر و هفتگی و در مجموع نسبت به لایروبی ۶۲هزار متر طول از انهار و کانال‌های غرب پایتخت با تخلیه ۳۳ تن لجن حاصل از این لایروبی‌ها اقدام شده است.

مرتضوی خاطرنشان کرد: ۴۶۰۰۰ متر لایروبی انهار روباز و روبسته با تخلیه ۲۲تن حجم لجن حاصل از لایروبی انهار و ۱۶۰۰۰ متر لایروبی کانال‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی و حوضچه‌ها و سبدهای زباله‌گیر با ۱۱ تن حجم لجن حاصل از تخلیه حوضچه‌ها و کانال‌ها در راستای نهضت لایروبی پیش از شروع  بارش‌ها انجام شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *