ستاد بحران استان تهران با تامین تجهیزات به کمک شهر فرودگاهی می‌رود

به گزارش خبرنگار ایرنا، حامد یزدی مهر روز یکشنبه در جمع خبرنگاران از تأمین تجهیزات و نفرات توسط ستاد بحران استان تهران در وضعیت‌های اضطراری شرکت شهر فرودگاهی خبر داد و افزود: با توجه به موارد ذکر شده در سند طرح اضطراری فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) این تفاهمنامه انجام شده است.

وی با بیان اینکه طی دستورالعمل‌ها در صورت بروز سوانح، حوادث و بحران‌ها در فرودگاه و اعلام نیاز، همکاری و مساعدت لازم از سوی ستاد بحران صورت خواهد گرفت، گفت: طی این اعلام کمک‌های مورد نیاز از سازمان‌ها و ارگان‌های مؤثر در عملیات امداد و نجات خارج از فرودگاه برای برطرف شدن و یا تحت کنترل در آمدن شرایط انجام خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران ادامه داد: طبق دستورالعمل‌ها و مسئولیت‌های مشخص شده در سند طرح اضطراری فرودگاه بین المللی در محدوده جغرافیایی محصور شده با فنس فرودگاه، معاون بهره برداری فرودگاهی یا جانشین ایشان فرمانده عملیات بوده و در خارج از این محدوده مسئولیت و فرماندهی عملیات به عهده مدیر کل مدیریت بحران استان تهران یا جانشین وی خواهد بود که البته در این خصوص معاون بهره برداری شرکت فرودگاهی امام خمینی حداکثر همکاری ممکن را خواهد داشت.

وی افزود: در شرایط مورد نیاز مدیرکل مدیریت بحران استان تهران و یا جانشین در کمیته بحران یا مرکز عملیات اضطراری فرودگاه حاضر خواهند شد و با توجه به تخصصی بودن آتش نشانی و نجات در سوانح هواپیمایی فرماندهی عملیات برعهده آتش نشانی و نجات فرودگاه خواهد بود.

یزدی مهر ضمن اعلام آمادگی جهت شرکت در مانورهای دوره‌ای طرح اضطراری فرودگاه اظهار داشت: طبق تفاهمنامه ستاد بحران استان تهران پس از اطلاع از وقوع سانحه در خارج از فرودگاه عملیاتی تجسس و نجات را پس از انجام هماهنگی با معاونت بهره برداری فرودگاه بر عهده خواهد داشت و به محض دریافت اطلاعات و اخبار وقوع سانحه و یا حادثه در خارج از فرودگاه واحدها و ارگان‌های درگیر در عملیات تجسس و نجات فعال می‌شوند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: در حوادث و سوانح خارج از فرودگاه، با حفظ سطح ایمنی و آتش نشانی فرودگاه به طوری که حداقل های لازم جهت انجام ایمن پروازها لحاظ شده باشد، فرودگاه نسبت به اعزام افراد متخصص و تجهیزات اقدام خواهد کرد.

وی افزود: ترک موقعیت و بازگشت نیروها و امکانات پس از خاتمه عملیات و اعلام فرمانده عملیات صورت خواهد پذیرفت.

یزدی مهر بیان داشت: طبق این تفاهمنامه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی آمادگی خود را جهت ارائه خدمات و پشتیبانی‌های لازم در بحران‌های خارج از فنس فرودگاه شامل پذیرش هواپیماها و هلیکوپترهای امدادی و پشتیبانی جهت امور ترابری و انتقال مصدومین و تجهیزات و نفرات در حوادث و بلایای طبیعی اعلام کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *