زلزله بانه خسارتی نداشت/نیروهای امدادی در آماده‌باش هستند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان گفت: بامداد امروز سه زمین‌لرزه پشت سر هم شهرستان بانه را لرزاند که خوشبختانه خسارتی نداشته است.

محمد فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: ساعت ۶ صبح امروز زمین‌ لرزه‌ای با قدرت ۳.۶ ریشتر در آرمرده بانه، ساعت ۶:۱۶ زلزله‌ای دیگر به بزرگی ۳.۸ ریشتر در حوالی بانه و ساعت ۶:۵۲ هم زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۳.۷ ریشتر در بوئین سفلی از توابع بانه رخ داد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان خاطرنشان کرد: در ارزیابی‌های صورت گرفته توسط فرمانداری بانه، این زمین لرزه‌ها هیچگونه خسارتی نداشته‌ است.

وی گفت: هنوز گزارشی از ترک‌خوردگی منازل در روستاها هم اعلام نشده است، اما در کل وضعیت کاملا عادی و مشکل خاصی وجود ندارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان اضافه کرد: با توجه به زلزله مریوان طی هفته گذشته در مریوان، تمام نیروهای امدادی شامل هلال‌احمر، اورژانس و دهیاری‌ها در آماده‌باش هستند.

فلاحی بر حفظ آرامش توسط مردم بانه تاکید کرد و گفت: مردم آرامش خود را حفظ کنند و اخبار موثق را از رسانه‌های رسمی پیگیری نمایند و به شایعات در فضای مجازی توجه نکنند.

به گزارش فارس، شامگاه سه‌شنبه هفته گذشته نیز زلزله‌ای به قدرت ۵.۳ ریشتر مریوان را لرزاند که خسارت جانی نداشت اما به منازل سه روستا خساراتی وارد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *