کاهش بارندگی مبارزه با ملخ‌ها را در جنوب کرمان دشوار می‌کند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان گفت: طبق پیش‌بینی کارشناسان کشاورزی، مبارزه با ملخ‌های صحرایی امسال با توجه به کاهش بارندگی در این منطقه دشوارتر از سال‌های گذشته خواهد بود.

سعید برخوری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، دلیل دشواری مبارزه با ملخ های صحرایی را در جنوب کرمان خشکسالی و کاهش بارندگی اعلام کرد و افزود: ملخ ها با توجه به شرایط خشک منطقه مستقیما به مزارع و باغات کشاورزی حجوم می آورند.

وی اظهار داشت: سال های گذشته با توجه به بارش باران و سرسبزی منطقه جنوب کرمان مبارزه با ملخ ها در دشت ها انجام می شد در حالی که امسال طبق پیش بینی کارشناسان، مبارزه با این آفت در مزارع و باغ های کشاورزان خواهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان ادامه داد: طی سال های گذشته اجازه ورود ملخ ها را به مزارع نمی دادیم ولی امسال با توجه به وضعیت منطقه مبارزه ای سخت در پیش داریم.

وی با بیان اینکه طی ۲ سال گذشته کارکنان جهادکشاورزی جنوب کرمان در زمینه مبارزه با ملخ صحرایی مجاهدت های زیادی انجام داده اند تصریح کرد: بزرگترین مشکل در راه مبارزه با ملخ های صحرایی فرسودگی ناوگان حمل و نقل در جنوب کرمان است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی از آمادگی نسبی این سازمان در زمینه تهیه سم برای مبارزه با ملخ ها خبر داد و گفت: امیدواریم هر چه سریع تر مشکل فرسودگی ناوگان حمل و نقل برطرف شود تا در مبارزه با ملخ ها در این منطقه دچار مشکل نشویم.

وی اظهار داشت: سال گذشته مبارزه در سطح بیش از ۴۰ هزار هکتار از اراضی هفت شهرستان جنوبی استان کرمان انجام شد.

وی مبارزه با ملخ را نیازمند حمایت های مالی دانست و خواستار حمایت مسئولان شد.

برخوری گفت: اگر مبارزه در منطقه جنوب کرمان به خوبی انجام نشود شاهد هجوم ملخ ها به باغات و مزارع کشاورزی دیگر استان های کشور خواهیم بود.

سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، یک سوم پهناورترین استان کشور را با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *