دمای هوای زنجان به طور موقت کاهش می‌یابد

حسین سلطانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون آسمان اغلب نواحی استان صاف تا کمی ابری است که به تدریج با وزش باد همراه می شود.

وی با بیان اینکه سرعت ورزش باد در برخی مناطق به حد نسبتا شدید می رسد، یادآور شد: تا پایان هفته جاری سامانه بارشی فعالی در استان نخواهیم داشت.

سلطانی وزش باد را پدیده جوی غالب در روزهای پیش رو در زنجان بیان کرد و اظهار داشت: طی این مدت بعدازظهرها شاهد افزایش سرعت باد در اغلب نقاط استان خواهیم بود.

وی دمای هوای فعلی شهر زنجان را ۲۳ درجه سانتیگراد بیان کرد و ادامه داد: این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه کاهش یافته است.

این کارشناس با اشاره به میزان نوسان دمای شهرهای استان، گفت: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای زنجان ۲۱ و ۳۲ درجه، ابهر ۲۰ و ۳۴ درجه،‌ خرمدره ۲۰ و ۳۴ درجه، آب‌بر ۲۳ و ۳۵ درجه، قیدار ۱۸ و ۳۲ درجه، سلطانیه ۱۸ و ۳۲ درجه و ماهنشان ۲۱ و ۳۷۸ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که کارشناسان حرفه‌ای در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و در چهار ایستگاه دیگر طی ۱۲ ساعت مستقر هستند.

داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *