زلزله شاهرود هیچ خسارتی در تاسیسات نفتی منطقه شمال‌شرق نداشت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ،حسین ابراهیمی تاکید کرد: نیروهای ایمنی و آتش نشانی این منطقه آمادگی مقابله با شرایط اضطراری و پیش بینی نشده را داشته تا در شرایط بحرانی بتوانند در اسرع وقت نسبت به اقدامات لازم، وارد عمل شوند.

وی تصریح کرد: بر اساس گزارش‌ اعلام شده زمین لرزه‌ای به بزرگی چهار درجه در مقیاس ریشتر ساعت هفت و ۵۴ دقیقه و ۱۰ ثانیه صبح امروز (یکشنبه ۲۹بهمن) بسطام شاهرود را لرزاند که مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، این زمین لرزه را در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اعلام کرده است.

وی ادامه داد: طبق گزارش‌های اولیه، این زمین لرزه در مرکز انتقال نفت و تاسیسات شهید سربرزگر شاهرود نیز گزارش شده که خوشبختانه خسارتی نداشته است.

ابراهیمی با اشاره به روال عادی انتقال فرآورده‌های نفتی در این منطقه؛ تاکید کرد: آماده باش نیروهای این منطقه حفظ شده و جای نگرانی نیست و همکاران ما همه جوانب امر را لحاظ خواهند کرد.

معاون عملیات شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال‌شرق اضافه کرد: در اولین دقایق بروز این زمین لرزه، همکاران واحد عملیات و بهره‌برداران مرکز انتقال نفت شهید سربرزگر شاهرود نسبت به بررسی فاکتورهای ایمنی بهره‌برداری مانند فلو و فشار خطوط انتقال ۲۲ اینچ سمنان- شاهرود، ۲۰ اینچ شاهرود –مشهد و ۱۰ اینچ شاهرود- علی‌آباد و تماس از طریق خطوط مخابراتی داخلی شرکت با مراکز انتقال و تاسیسات مجاور و اطمینان از عدم پارگی و آسیب به خطوط لوله حامل فرآورده، نسبت به بررسی میدانی از تاسیسات داخلی مانند مخازن و منیفلد این مرکز نیز اقدام کردند.

ابراهیمی تصریح کرد: گزارش‌های مربوطه به واحد اچ.اس.ای منطقه و خط‌بانان حوزه استحفاظی، برای پایش مسیر خط نیز اعلام شده است.

وی ضمن تاکید برلزوم برگزاری دوره‌های آموزشی و مانورهای مرتبط با حوادث پیش بینی نشده خاطر نشان کرد: این آموزش‌ها نقش بسزایی در آمادگی نیروهای ایمنی و عملیاتی منطقه برای کاهش عواقب ناشی از بروز حوادث طبیعی پیش بینی نشده خواهند داشت.

۴۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *