سایه سیل روی سر مردم جیرفت، دستگاه‌ها مشکل را برای همیشه حل کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت، پیمان ذولعلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در سال گذشته متاسفانه با بروز سیلاب جان همشهری‌هایمان را در منطقه اسماعیلی از دست دادیم.

معاون دادستان جیرفت اضافه کرد: تمامی دستگاه‌های متولی اعم از راهداری و آب منطقه‌ای را به محور جیرفت اسماعیلی روانه کردیم و قریب به ۱۸۰ پل لایبروبی و برخی رودخانه‌ها نیز لایروبی شد، امسال هم با توجه با هشدارهای هواشناسی لازم است مسؤولان مربوطه مراقب باشند.

‌ وی گفت: در روستای جزفطن بالغ بر ۲۰ سال لایروبی نشده و تبدیل به جنگلی از گز شده بود، با این حال جای کار در خیلی از محورهای شهرستان از جمله همین محور وجود دارد و عدم شهرسازی صحیح و عدم همکاری برخی از شهروندان در ساختن خانه‌های غیرمجاز در مسیر رودخانه‌ها و پل‌ها و همچنین گسترش زمین های کشاورزی به نزدیکی حریم رودخانه‌ها و بعضا در حریم و بستر آن، صدور مجوزات غیراصولی در بخش کشاورزی و مسکن کماکان سایه‌ی سیل و خرابی را دور نکرده است.

ذولعلی افزود: کارهای اصولی از جمله آبخیزداری باید در بالادست‌ها انجام شود تا این مشکل برای همیشه حل شود، دستگاه‌ها باید کار را آغاز کنند.

معاون دادستان جیرفت بیان کرد: نعمت الهی نباید تبدیل به بلای الهی شود، نباید هنگام باران و برف یادمان بیاید که رودخانه و پل‌ها لایروبی شوند، تمامی متولیان امر من بعد، قبل از حادثه پیش‌بینی‌های لازم را مد نظر و وظایف خود را انجام دهند.

وی گفت‌: مردم جیرفت چیزی فراتر از انجام وظایف از مسؤولان انتظار ندارند و دستگاه قضا نیز عقد اخوت با هیچ مسؤولی نبسته، ما مصمم به دفاع از حقوق عامه مردم و پیگیری مسائل و مشکلات آنها خواهیم بود و در جای خود در اهمال و ترک فعل برخورد خواهیم کرد.

پایان پیام / ۸۰۰۱۶ / ش

 این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *