فرماندار ابرکوه: دستگاه‌های مسئول و نیروهای مردمی برای اسکان اضطراری سیل‌زدگان آماده اند

به گزارش بامداد پنجشنبه خبرنگار ایرنا، محمد هادی زارع چهارشنبه شب در نشست ستاد مدیریت بحران ابرکوه افزود: باید دید در میدان عمل و زمان وقوع بارش ها و سیل تا چه میزان اقدام مسوولان ذیربط کارساز و در پیشگیری از خسارت سیل سهیم خواهد بود.

مسئول ستاد مدیریت بحران ابرکوه با بیان اینکه بر اساس نقشه‌های هواشناسی، بارش باران بالای ۵۰ میلی‌متر درابرکوه پیش‌بینی شده است، خاطر نشان کرد: با توجه به آنکه بارش ها در استان های فارس و کرمان از شدت بیشتری برخوردار است احتمال انتقال روان آب و سیلابی شدن مسیل ها و بروز خسارت وجود دارد.

فرماندار ابرکوه اظهار کرد: از هم اکنون باید هماهنگی های لازم در راستای تقسیم امور و فراهم کردن تجهیزات مورد نیاز صورت گیرد و تمامی اقدامات و هماهنگی ها به لحظه وقوع سیل احتمالی موکول نشود.

زارع زاده تصریح کرد: پیش بینی های لازم برای آماده سازی تکایا و سالن های ورزشی برای اسکان شهروندان در صورت تخلیه اضطراری مناطق پر خطر انجام شده است.

فرماندار ابرکوه: دستگاه‌های مسئول و نیروهای مردمی برای اسکان اضطراری سیل‌زدگان آماده اند

وی ادامه داد: پلیس راهور، راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی تدابیر لازم را برای کنترل شرایط بحرانی هماهنگی های لازم اندیشیده اند و تجهیزات، ادوات و ابزار مورد نیاز همچون تراکتور، ماشین های سنگین برای حمل مخروط، کف کش مهیا شده است.

رییس اداره صنعت، معدن تجارت  ابرکوه هم در حاشیه این نشست به خبرنگار ایرنا گفت: اصناف و بازاریان این شهرستان با توجه به هشدارهای اعلام شده توسط مدیریت بحران درخصوص ایجاد سیلاب،روان آبها وآب گرفتگی معابر عمومی در روزهای پایانی هفته جاری نسبت به رعایت نکات ایمنی برای جلوگیری از ضرر وزیان جانی ومالی اقدام کنند.

سیدمسعود میرحسینی افزود: رعایت اصولی همچون جلوگیری از ورود سیلاب به داخل واحدصنفی از طریق ایجاد خاک ریزه(کیسه های پرشده از خاک)، قطع کردن جریان آب ، برق ،گاز تلاش کنند.

وی اظهارکرد:  عدم راه رفتن در مسیر آب، انتقال وسایل مهم به طبقات بالا، ضدعفونی کردن هرچیز خیس ومرطوب، خروج تمامی اسنادو مدارک، رعایت اصول موارد اعلام شده توسط دستگاه های اجرایی مربوط و… از مواردی است که در زمان سیلاب وآبگرفتگی معابر می باید مورد توجه قرار گیرد.

برپایه گزارش خبرنگار ایرنا، ابرکوه یکی از قطب های مهم کشاورزی یزد که۴۰ درصد اشتغال مردم این منطقه دربخش کشاورزی است و با توجه به تداوم ۲۶ سال پدیده خشکسالی و کم آبی در بخش کشاورزی، اراضی قابل کشاورزی ابرکوه به علت کاهش بارندگی، کم آبی و تداوم خشکسالی از ۲۰ هزار هکتار به ۱۵ هزار و ۸۰۰ هکتار کاهش یافته است.

شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.