جایزه «هانری داویسون» به جمعیت هلال‌احمر ایران اعطا شد

به گزارش ایران آنلاین، رئیس جمعیت هلال احمر که برای شرکت در نشست‌های اساسنامه‌ای فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر به ژنو سفر کرده است، از اعطای جایزه «هانری داویسون» به جمعیت هلال‌احمر ایران خبر داد.

 «هانری داویسون»، بنیان گذار فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر بود؛ سازمانی بین المللی و بشردوستانه که ۱۹۲ جمعیت ملی را به عضویت خود در آورده است. جایزه‌ای که نام داویسون روی آن نهاده شده، یکی از جوایز مهم بین‌المللی و بشردوستانه است که نه به صورت سالانه بلکه خارج از قاعده مشخص به جمعیت هایی اعطا می‌شود که فعالیت‌های چشمگیر در موقعیت‌های حساس و خطیر داشته‌اند.

جایزه ارزشمند «هانری داویسون» به پاس خدمات شایسته و بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در ماه‌های اخیر همچنین حضور فعال در مجامع بین‌المللی و هیات حاکمه فدراسیون صلیب سرخ و هلال احمر و ارائه پیشنهادهای رئیس این جمعیت متکی بر تجربیات در ارائه خدمات شایسته امدادی و بشردوستانه و معرفی این تجربیات برای الگوبرداری دیگر جمعیت‌های ملی به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اعطا شد.

جایزه «هانری داویسون» به جمعیت هلال‌احمر ایران اعطا شد

فعالیت‌های گسترده جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در حوزه امدادرسانی، آموزش، حمایت های بشردوستانه از افراد متاثر از حوادث و بلایا و انجام فعالیت‌های داوطلبانه و عام المنفعه، نام ایران را در زمره موفق‌ترین جمعیت‌های ملی قرار داده است.

«فرانچسکو روکا» رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر که اردیبهشت امسال برای شرکت در مراسم صد سالگی تاسیس جمعیت هلال احمر ایران حضور پیدا کرده بود، گفت: «هلال احمر ایران در شرایط خوبی است و جز پنج جمعیت برتر جهان در پاسخ به بحران‌ها است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.