خسارت ۹۰ میلیارد ریالی سیل به تأسیسات آب شرب ۱۱ شهر و روستا در خراسان رضوی

مدیر دفتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی : میزان خسارت ناشی از سیل به خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع ۱۱ شهر و روستای این استان ۹۰میلیارد ریال برآورد شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، رضا یاقوتی افزود: بارش شدید باران همراه با تگرگ و وقوع دو سیل در دهه سوم خردادماه سال جاری باعث خسارت به تأسیسات و قطع  آب شرب ۱۱شهر و روستا در خراسان رضوی شد.

وی بابیان اینکه براثر این حادثه طبیعی پنج هزار خانوار ساکن در دو شهر و ۹ روستا در شهرستان‌های کلات، طرقبه شاندیز ، قوچان و باخرز با قطعی آب مواجه شدند، ابراز کرد: میزان خسارت به خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع این شهرستان‌ها را ۹۰میلیارد ریال برآورد کرد.

وی افزود : اکیپ‌های رفع اتفاق در پی این حوادث به همراه تجهیزات لازم به مناطق آسیب‌دیده از سیل اعزام شدند و کار ترمیم نقاط آسیب‌دیده را آغاز کردند.

مدیر دفتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی بیشترین خسارت با دو شهر و چهار روستا را مربوط به شهرستان مرزی کلات دانست و یادآور شد: سه روستا در طرقبه شاندیز و در هرکدام از شهرستان‌های قوچان و باخرز هم یک روستا  دچار قطع آب شرب شدند.   
​وی گفت : علاوه بر اعزام تانکر از مرکز استان ، از آبفای نیشابور هم آب‌رسانی سیار به نقاط سیل‌زده کمک گرفته‌شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.