اکثر روستاهای شهرستان سرباز با بی آبی دست و پنجه نرم می کنند

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج ، لاشار، بنت، آشار و آهوران در مجلس گفت: دولت برای رفع مشکل بی آبی شهرستان های لاشار، فنوج و سرباز اقدام عاجل کند و بودجه ویژه ای را برای این موضوع در نظر گیرد.

به گزارش ایسنا- عبدالناصر درخشان، به مشکلات آب شهرستان های ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج ، لاشار، بنت، آشار و آهوران  اشاره کرد و گفت: روستاهای شهرستان لاشار و فنوج در بحران آب بحران آب به سر می برند و این دو شهرستان از بحرانی ترین کانون های بی آبی حوزه انتخابیه بنده هستند.

وی افزود: شهرستان سرباز 450 روستا دارد و حدود 100 هزار نفر هم جمعیت دارد که اکثر این روستاها شبکه آبرسانی ندارد و مردم با بی آبی دست و پنجه نرم می کنند.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج ، لاشار، بنت، آشار و آهوران در مجلس گفت: در حال حاضر اعتباری بالغ بر 5 هزار میلیارد تومان برای محرومیت زدایی در حوزه آب سراسر کشور اختصاص داده اند که انتظار می رود دولتمردان مبلغ قابل توجهی از این بودجه را به سمت استان سیستان و بلوچستان سوق دهند چرا که با مشکل بی آبی به سر می برند.

درخشان اظهار کرد: دولت برای رفع مشکل بی آبی شهرستان های لاشار، فنوج و سرباز اقدام عاجل کند و بودجه ویژه ای را برای این موضوع در نظر گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.