آلودگی هوا مدارس اراک و شازند را مجازی کرد

بر اساس تصمیم شب گذشته کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا، آموزش در مدارس اراک و شازند مجازی شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس این تصمیم مقرر شد کلیه مدارس ابتدایی در تمامی مقاطع شهرهای اراک و شازند در روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه در نوبت صبح و عصر به صورت مجازی و غیر حضوری تشکیل شوند .

در این شرایط  ممنوعیت مسابقات ورزشی، ممنوعیت اقدامات منجر به افزایش آلودگی هوا از قبیل آتش زدن برگ های درختان و  … و ممنوعیت‌ فعالیت های عمرانی تولیدکننده گرد و غبار باید رعایت شده و محدودیت استفاده افراد از وسایل تک سرنشین، خودمراقبتی شهروندان و کاهش حضور بیماران قلبی عروقی، تنفسی، خردسالان، سالمندان، زنان باردار و جانبازان شیمیایی در محیطهای باز و غیر سرپوشیده توصیه می شود.

لزوم آمادگی اورژانس و مراکز درمانی، جلوگیری از حمل و نقل وسایلی که آلودگی مشهود دارند، تعطیلی موقت معادن و صنایع آلوده کننده هوا (مطابق فهرستی که محیط زیست اعلام می کند) و ممنوعیت مصرف سوخت مایع در همه صنایع از جمله نیروگاه، تشدید برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی از جمله مواردی است که باید توسط دستگاه های مسئول پیگیری و اجرا شود.

گفتنی است روز گذشته نیز تمام مدارس استان مرکزی به دلیل آلودگی شدید هوا غیرحضوری شد و ادارات نیز با یک ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.