خسارت سیل به زیرساخت‌ها و منازل «مورموری»

بارش بی سابقه باران در بخش کلات مورموری شهرستان آبدانان منجر به طغیان رودخانه فصلی این بخش شد و آبگرفتگی اماکن مسکونی و تجاری را در پی داشت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ بارش ۹۵ میلیمتری باران در بخش کلات مورموری از توابع شهرستان آبدانان منجر به خسارت سیل به زیرساخت‌ها و منازل «مورموری»طغیان رودخانه فصلی که از وسط این شهر می گذرد شد و باعث خسارت های زیادی به زیرساخت ها و منازل مسکونی وارد کرد. 

بارش سیلابی باران شامگاه جمعه ۲۴ دی ماه در مورموری باعث شد تمامی پل های این منطقه به زیر آب برود و به تعداد زیادی از منازل مسکونی، اماکن تجاری، احشام مردم و زیرساخت های بخش مورموری خسارت وارد شود.

در پی طغیان رودخانه فصلی مورموری و آبگرفتگی اماکن مسکونی و تجاری نشست ستاد مدیریت بحران در استان تشکیل شد. 

 فرماندار آبدانان  در این باره گفت: در اثر بارش‌های دیروز، رودخانه‌ای که از وسط شهر مورموری می‌گذرد طغیان کرده و باعث خسارات هنگفتی به مردم شده است.

یدالله حاتمی افزود: آبی که به منازل و ساختمان‌های تجاری وارد شده یک متر بوده و باعث خساراتی از جمله از بین رفتن وسایل و لوازم خانگی و همچنین خسارت به احشامی که مردم نگهداری می‌کنند وارد شده است.

فرماندار آبدانان گفت: به زیرساخت‌های شهری مورموری هم خسارات زیادی وارد شده و در حال حاضر آب رودخانه فروکش کرده و در حال بررسی بیشتر خسارات هستیم.

بر اساس اعلام هواشناسی سیستم بارشی که از شامگاه پنجشنبه وارد استان شده فعالیت آن به تناوب تا روز دوشنبه ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.