۱۳ هزار خانوار سیستان و بلوچستانی درگیر تبعات ناشی از سیل هستند

معاون استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ۱۳ هزار خانوار در این استان درگیر تبعات ناشی از سیل هستند، گفت: تمامی ظرفیت‌های استان برای کمک رسانی به مردم سیل زده بسیج شده است.

رحمدل بامری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بارندگی‌های سیل آسا هفته گذشته در جنوب استان سیستان و بلوچستان موجب طغیان رودخانه‌های فصلی و جاری‌شدن سیلاب و خسارت‌های فروان به زیرساخت‌ها و منازل مردم شده که جبران آن نیازمند عزم و اراده ملی است.

وی افزود: این بارش‌های کم‌سابقه در جنوب استان سیستان و بلوچستان به ویژه در دو شهرستان چابهار و کنارک در روزهای اخیر موجب آبگرفتگی معابر و منازل مردم شده و خسارات متعددی به زیرساخت‌های این منطقه وارد کرده

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ۱۰۰ روستا در جنوب استان براثر بارندگی اخیر در محاصره سیل قرار داشتند، افزود: طبق آخرین آمار سیلاب و بارندگی‌ها ۸۰۰ میلیارد تومان به راه‌های ۱۳ شهرستان جنوبی این استان خسارت وارد کرده است.

وی با اشاره به اینکه آب به بیش از ۲ هزار خانه در شهر کنارک نفوذ پیدا کرده است، تصریح کرد: طی روزهای گذشته نیروهای امدادی و ماشین‌آلات متعددی از دستگاه‌های مختلف اداری و بخش خصوصی سیلاب و آبگرفتگی خانه‌ها را تخلیه کرده‌اند.

بامری با تاکید بر اینکه وضعیت سیل زدگان در دیگر شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان هم به دقت رصد می‌شود، گفت: آمار اولیه حاکی از حجم بالای خسارت در بخش‌های مختلف از جمله راه، کشاورزی، زیرساخت‌های روستایی و ارتباطات رادیویی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *