بررسی قصور احتمالی حریق جنگل گلستان/ فراخوان ۲ مدیر به دادگاه

دادستان گالیکش گفت: در راستای حفظ حقوق عامه، قصورهای احتمالی در آتش سوزی های پارک ملی گلستان و جنگل های هیرکانی بررسی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آذرماه امسال چند فقره حریق در پارک ملی گلستان و بخش هایی از جنگل های منطقه گالیکش اتفاق افتاد و بخش های وسیعی از این ثروت ملی در آتش سوخت.

در راستای حفظ حقوق عامه، قصورهای احتمالی در آتش سوزی های پارک ملی گلستان و جنگل های هیرکانی با حضور مسئولان شهرستان گالیکش بررسی شد.

دادستان گالیکش در این خصوص گفت: چند ماه پیش در جلسه شورای پیشگیری از جرم شهرستان از دستگاه های متولی خواسته شده بود، پیش بینی های لازم برای کاهش خطر آتش سوزی های احتمالی را انجام دهند و تجهیزات مورد نیاز برای کاهش خسارت های آتش سوزی را تامین کنند.

سید سعید جباری افزود: به همین منظور، مدیر پارک ملی گلستان و رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گالیکش برای ارائه توضیحات درباره اقدامات انجام شده برای پیشگیری از وقوع آتش سوزی در جنگل های منطقه به دادسرا فراخوانده شدند.

جباری اضافه کرد: به این مدیران فرصت دادیم مستندات اقدامات خود برای پیشگیری از آتش سوزی ها و کاهش خسارت به جنگل ها را به دادستانی ارائه کنند.

وی بیان کرد: اگر در بررسی مستندات ارائه شده، کوتاهی یا سهل انگاری این مدیران محرز شود، در راستای حفظ حقوق عامه، اتهام ترک فعل متوجه آنها خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.