واکسن نزده ها، ۶ برابر بیشتر به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند

رئیس بخش عفونی بیمارستان ولیعصر (عج) بیرجند: افرادی که واکسینه نشدند ۶ برابر بیشتر به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما خراسان جنوبی، رئیس بخش عفونی بیمارستان ولیعصر (عج) بیرجند در خصوص وضعیت بیماری کرونا گفت: وضعیت بیماری کرونا در روز‌های اخیر نسبتا با ثبات شده هرچند که افزایشی را در موارد بیماری بعد از فرونشستن پیک ششم داشتیم، در حال حاضر خوشبختانه با واکسیناسیونی که انجام شده، موارد بیماری رو به افزایش نیست و تقریبا ثابت اما با افزایش نسبی خفیف است.

دکتر ضیائی  در خصوص علل افزایش نسبی خفیف بیماری افزود: علل افزایش بیشتر دورهمی‌ها و عدم توجه به پروتکل‌ها است، چون می‌دانیم با زدن واکسن هم امکان ابتلا وجود دارد، ولی اتفاق خوبی که افتاده و تحقیقات نشان داده که افرادی که واکسینه نشدند ۶ برابر بیشتر از افراد واکسینه به بیماری مبتلا می‌شوند و ۱۴ برابر بیشتر فوت می‌کنند.

به گفته وی اگر واکسن بزنیم هم خطر ابتلا کمتر می‌شود و هم خطر موارد شدید و مرگ کمتر خواهد شد همانطور که علیرغم باز شدن مدارس و ضعف در رعایت پروتکل‌ها هنوز افزایش چشمگیری برای بیماری نداشتیم.

دکتر ضیائی گفت: توصیه ما تزریق واکسن و کامل کردن واکسیناسیون برای افرادی که نوبت دوم را زدند یا افرادی که واجد شرایط برای نوبت سوم هستند.

وی افزود: از طرفی مدارس به صورت فعال بازگشایی شدند که خواهش ما این است علائم فرزندانتان را کنترل کنید اگر خودشان یا دوستانشان علائمی داشتند به مسئولین بهداشتی مدرسه اطلاع دهند و از حضور در مدرسه اجتناب کنند و برای درمانشان اقدام کنند.

به گفته وی مسئولین مدرسه تامین موارد بهداشتی از قبیل ماسک و رعایت پروتکل‌ها را بر اساس بخشنامه وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت داشته باشند ان شاءلله با خبر‌های خوبی که از رسیدن دارو‌های جدید داریم و تکمیل واکسیناسیون بتوانیم این ایام را پشت سر بگذاریم و به دوران قبل از کرونا نزدیک شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.