خسارت ۵۰ میلیارد تومانی باران به گیلان/ ۲۷۰ میلی متر باران بارید

مدیر کل مدیریت بحران گیلان با اشاره به اینکه بارش های روزهای پایانی هفته گذشته ۵۰ میلیارد تومان خسارت به این استان وارد کرده است، گفت: ۲۷۰ میلی متر باران طی دو روز در گیلان بارید.

امیر مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین میزان خسارت‌های ناشی از سیلاب دو روز گذشته، گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی تمام اقدامات پیشگیرانه در سطح استان انجام شده بود.

وی به آماده باش همه دستگاه‌های خدماتی عضو مدیریت بحران استان گیلان اشاره کرد و افزود: بر اثر بارش باران ۴۵ محور روستایی دچار آبگرفتگی شده بود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان در ادامه با بیان اینکه احتمال تخریب ۳۰ پل ارتباطی نیز پیش بینی شده بود، گفت: با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته دستگاه‌ها و نیروهای در سطح استان در حال آماده باش بودند.

وی با اشاره به خسارت‌های وارده به زیرساخت‌های راه بر اثر بارش شدید باران، اضافه کرد: بر اثر بارش باران با توجه به برآورده های صورت گرفته حدود ۵۰ میلیارد تومان خسارت به حوزه زیر ساختی وارده شده است.

مرادی با تأکید بر ضرورت تسریع در پرداخت خسارت‌ها برای بازسازی، ترمیم و ساخت زیرساخت‌های آسیب دیده، افزود: با توجه به در پیش بودن بارش‌های بعدی باید این زیرساخت برای تسهیل در عبور و مرور مردم بازسازی شود.

وی با بیان اینکه در دو روز گذشته بیش از ۲۷۰ میلی متر باران در شرق و غرب استان گیلان باریده است، گفت: با توجه به اینکه رودخانه‌های استان گیلان گنجایش چنین باران‌هایی را ندارند و قطعاً بارش مجدد چنین باران‌های خسارت بار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *