افزایش آلودگی هوا در البرز و تهران/ گرد و خاک در نوار شرقی کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روزهای جمعه و شنبه پیشِ رو در نوار شرقی کشور به ویژه زابل وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک خواهیم داشت.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در اغلب نقاط کشور جوی پایدار حاکم است و در مناطق صنعتی و پرجمعیت به ویژه استان‌های تهران و البرز افزایش غلظت‌ آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا را داریم.

وی ادامه داد: از بعد از ظهر فردا و روز جمعه به تدریج با نفوذ جریانات شمالی روی استان‌های ساحلی خزر در بخش‌هایی از اردبیل و ارتفاعات البرز ابرناکی، بارش پراکنده و کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روزهای جمعه و شنبه پیشِ رو در نوار شرقی کشور به ویژه زابل وزش باد شدید پیش بینی می‌شود و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک خواهیم داشت.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار کرد: آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی، در بعد از ظهر وزش باد پیش بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۸ و ۱۴ درجه خواهد بود.

وی گفت: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۱ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۳ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در باره وضعیت بارش‌ها در سال زراعی جاری تصریح کرد: بیشترین میزان بارش در هفته دوم سال زراعی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ متعلق به بندر انزلی در استان گیلان با ۷۱.۴ میلیمتر بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *