سالانه ۴۰ هزارایرانی به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه در کشور ۴۰ هزارنفر به دلیل آلودگی هواجان خود را از دست می دهند که با توسعه راه آهن می توان این آلایندگی وتلفات را کاهش داد.

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز اوسطی روز سه شنبه در مراسم اتمام عملیات ریل گذاری راه آهن همدان-سنندج اظهار کرد: از مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان که برای آزادسازی مسیر همکاری لازم را داشتند تقدیر می‌کنیم چرا که اگر همراهی این افراد نبود شاید این تسریع در روند پروژه نداشتیم.

وی افزود: بحث اقتصاد به حوزه حمل و نقل گره خورده و حمل و نقل ریلی دارای مزیت‌های فراوانی است که امیدواریم این منفعت‌ها به بهترین نحو شامل حال مردم شود.

وی اعلام کرد: سالانه ۴۰ هزار نفر در کشور بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند که توسعه صنعت ریلی می‌تواند زمینه ساز کاهش آلودگی هوا باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: تلفات در صنعت ریلی ۲۴ برابر کمتر از تلفات جاده‌ای است و با توسعه این صنعت از هدر رفت منابع انرژی جلوگیری می‌شود.

وی اعلام کرد: سالانه ۱۸۰ میلیارد دلار سوخت در کشور دود می‌شود که اگر در این راستا اقدامات زیربنایی همچون توسعه صنعت ریلی داشته باشیم می‌توانیم صرفه جویی بزرگی در حوزه سوخت داشته باشیم.

اوسطی خاطرنشان کرد: بهره برداری از راه آهن سنندج افزایش سرمایه گذاری را در کردستان به دنبال خواهد داشت و مسافرت‌های ایمن را در استان گسترش می‌دهد و بدون شک در تولید ناخالص داخلی استان تأثیر گذار خواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد که نواقص پروژه و اتمام آن مدنظر قرار گیرد چرا که این یک مطالبه عمومی است.

اوسطی تأکید کرد: انتظار داریم چارت اداری و تشکیلات این راه آهن مستقل شود و مدیر آن هم بومی باشد و هم قطار باری و هم مسافری تخصیص داده شود.

نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اتصال این راه آهن به مرز باشماق به اقتصاد ملی کمک می‌کند و رونق هرچه بیشتر تجارت را در غرب کشور به دنبال خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *