آمادگی استانداری کرمانشاه برای سیل و خشکسالی احتمالی در پاییز

استاندار کرمانشاه با اشاره به پیش بینی های هواشناسی مبنی بر میزان کم بارش ها در پاییز امسال به دستگاه‌های اجرایی هشدار داد، برای خشکسالی و سیلاب احتمالی پیش رو در فصل پاییز آماده باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه ،هوشنگ بازوند در جلسه ستاد بحران استان کرمانشاه که امروز برگزار شد، از پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر نامطلوب بودن بارش‌ها در فصل پاییز امسال یاد کرد و افزود: باید برای خشکسالی آماده باشیم.

وی از جهاد کشاورزی خواست بگونه‌ای برای کشت پاییزه با همکاری کشاورزان اقدام شود که بخش کشاورزی کمترین آسیب و خسارت را از خشکسالی‌ها متحمل شود.

بازوند گفت: فرمانداران نیز باید برش شهرستانی ویژه مقابله با خشکسالی را برای شهرستان خود تعیین کنند.

استاندار کرمانشاه همچنین خواستار توجه ویژه به بیمه محصولات کشاورزی برای جبران خسارت‌های کشاورزان شد.

بازوند با بیان اینکه ممکن است در کنار خشکسالی، وقوع سیلاب‌های مقطعی را هم داشته باشیم، تاکید کرد: دستگاه‌های متولی مانند شهرداری، آب منطقه‌ای، راهداری و … باید برای مقابله با سیلاب آماده باشند.

وی از شرکت آب منطقه‌ای خواست هر ساخت و ساز غیرمجاز و در معرض سیلاب که در حاشیه یا بستر رودخانه‌ها واقع شده را به اطلاع سایر دستگاه‌ها برسانند.

 استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به ابلاغ ۲۳۷ میلیارد تومان اعتبارات انسداد مرزها و بازسازی ادارات زلزله زده به استان، اظهار کرد: با توجه به اینکه در جریان بازسازی مناطق زلزله زده اولویت با ساخت و ساز منازل مسکونی بود، با کمبود اعتبار برای بازسازی ادارات آسیب دیده مواجه شدیم.

وی عنوان کرد: علاوه بر اعتباری که اکنون تخصیص یافته، ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر برای بازسازی اماکن دولتی، نظامی و انتظامی درخواست کردیم که امیدواریم مورد موافقت قرار بگیرد.

استاندار کرمانشاه به نزدیک شدن سالروز وقوع زلزله ۲۱ آبان هم اشاره کرد و گفت: باید رزمایش تمام عیار با همکاری و حضور همه دستگاه‌ها، سازمان‌های مردم نهاد و … در سالروز زلزله برگزار شود.

بازوند این رزمایش را فرصتی برای نشان دادن آمادگی کرمانشاه برای مقابله با بحران‌های احتمالی دانست.

وی در پایان به تصویب امهال تسهیلات زلزله زدگان برای یکسال دیگر نیز اشاره کرد که اعتبار۴۸۴ میلیارد تومانی برای بار مالی این موضوع در نظر گرفته شده و بانک‌ها باید هرچه زودتر نسبت به امهال تسهیلات اقدام کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *