ادامه حریق‌های سریالی در میانکاله/ ۱۴ هکتار در آتش سوخت

رئیس ذخیره‌گاه زیست کره میانکاله با بیان اینکه اطفای حریق به‌صورت دستی بود و همین مسئله سرعت مهار را طولانی کرد، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۳ مورد حریق در میانکاله رخ داد که براثر این آتش‌سوزی‌ها حدود ۲۸۰ هکتار از سطح میانکاله در آتش سوخت.

علی کلانه امروز درباره حریق در میانکاله در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: روز دوشنبه ۳۰ شهریور ماه امسال شاهد وقوع حریق در میانکاله بودیم که مهار این حریق ۱۲ ساعت زمان برد.

وی افزود: یک نقطه از حریق دوباره شعله‌ور شد که در مجموع با افزایش یک هکتار به سطح حریق، ۱۴ هکتار از سطح میانکاله در آتش سوخت.

رئیس ذخیره‌گاه زیست کره میانکاله با بیان اینکه اطفای حریق به‌صورت دستی بود و همن سرعت مهار را طولانی کرد، اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۳۳ مورد حریق  در میانکاله رخ داد که براثر این آتش‌سوزی‌ها حدود ۲۸۰ هکتار از سطح میانکاله در آتش سوخت.

کلانه با تاکید بر اینکه تجهیزات مهار آتش باید متناسب با شرایط منطقه باشد، خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه تهدیدهای حریق در پاییز جدی‌تر است؛ توقع این است یا  تجهیزات متناسب با شرایط منطقه باشد و یا اینکه امکان امداد هوایی فعال شود؛ در حال حاضر باتوجه به نبود تجهیزات مناسب در منطقه،  فشار مضاعفی وارد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *