بروز تنش آبی در ۱۰۰ روستای خرم‌آباد/ لزوم آمادگی برای مقابله با بحران‌های احتمالی

فرماندار خرم‌آباد با تاکید بر مدیریت منابع آبی، از احتمال بروز تنش آبی برای ۱۰۰ روستای خرم‌آباد خبر داد و گفت: برخی روستاها به وسیله تانکر آب‌رسانی می‌شود و با توجه به استمرار خشکسالی باید آمادگی لازم جهت مقابله و به حداقل رساندن مشکلات خشکسالی پیش‌بینی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، جعفر طولابی ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای اداری این شهرستان، در  جمع خبرنگاران با اشاره به اعتبارات عمرانی حوزه شهرستان، اظهار کرد: کل اعتبارات مصوب از محل همه منابع مختلف بودجه‌ای در سال جاری بالغ بر ۲۷۵ میلیارد تومان است.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده همه موافقت‌نامه‌ها مبادله شده و تخصیص ۶ ماهه اول سال اعلام و به همه پروژه‌ها حدود ۲۷ درصد تخصیص گرفتند و انتظار می‌رود همه مدیران دستگاه‌های اجرایی هر چه زودتر پیمانکاران پروژه‌ها انتخاب و عملیات اجرایی آن‌ها شروع شود.

فرماندار خرم‌آباد بر نظارت مستمر کمیت و کیفیت کار پیمانکاران تاکید کرد و افزود : از این‌رو باید گزارش‌ها مستمر به معاونت عمرانی فرمانداری خرم‌آباد ارائه شود.

طولابی با اشاره به بروز پدیده خشکسالی در خرم‌آباد، تصریح کرد: این پدیده خسارت‌های زیادی در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی وارد کرده که نیاز است در زمینه مدیریت دستگاه‌هلی متولی این موضوع به خوبی بررسی و در قالب کارگروه‌های تخصصی پیگیری شود.

وی با تاکید بر مدیریت منابع آبی، از احتمال بروز تنش آبی برای ۱۰۰ روستای خرم‌آباد خبر داد و گفت: برخی روستاها به وسیله تانکر آب‌رسانی می‌شود و با توجه به استمرار خشکسالی باید آمادگی لازم جهت مقابله و به حداقل رساندن مشکلات خشکسالی پیش‌بینی شود.

فرماندار خرم‌آباد تصریح کرد: باید شرکت آب‌منطقه‌ای با برداشت‌های غیرمجاز آب برخورد نماید، ضمن اینکه از کشت محصولات آب‌دوست در اراضی شهرستان خودداری شود.

طولابی با بیان اینکه شرکت گاز پیش‌بینی لازم برای جایگزینی سوخت در فصل سرما را داشته باشد، گفت: آمادگی با بحران‌های احتمالی همچون آتش‌سوزی و جلوگیری از بروز سیلاب و آب‌گرفتگی معابر با لایروبی رودخانه‌ها در دستور کار مدیران قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *