درخواست شهرستان‌های سیل‌خیز برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در زنجان

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان بر اهمیت اجرای پروژه‌های آبخیزداری تاکید کرد و گفت: فرمانداران شهرستان‌های سیل خیز استان برای اجرای عملیات آبخیزداری و کنترل سیل در حوزه‌های شهرستان‌ها درخواست داده‌اند.

خلیل آقاجانلو امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: اعتبارات عمرانی و اجرایی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به اینکه جمع اعتبارات مصوب ملی و استانی ابلاغ شده سال ۱۴۰۰ تاکنون بالغ بر ۴۱۴ میلیارد ریال بوده است، عنوان کرد: مابقی اعتبارات ملی نیز طی روزهای آینده ابلاغ خواهد شد.

وی بیان کرد: در صورت تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات، پروژه‌های قابل توجهی در بخش‌های آبخیزداری، جنگل و مرتع و حفاظت و امور اراضی اجرا خواهد شد.

آقاجانلو بر اهمیت اجرای پروژه‌های آبخیزداری تاکید کرد و گفت: فرمانداران شهرستان‌های سیل خیز استان برای اجرای عملیات آبخیزداری و کنترل سیل در حوزه‌های شهرستان‌ها درخواست داده‌اند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به اینکه این درخواست‌ها نشان‌دهنده تاثیرگذاری پروژه‌های آبخیزداری در کنترل خسارات حاصل از سیل است، تصریح کرد: همچنین این امر نشان دهنده درک اهمیت عملیات آبخیزداری توسط حوزه‌نشینان است.

وی ادامه داد: سایر پروژه‌های منابع طبیعی نیز در بخش‌های کاداستر اراضی ملی، پروژه‌های گیاه پزشکی، کمربند حفاظتی اراضی ملی، پرونده‌های رفع تداخل شده، خرید خدمات پهبادی، اجرای آتش بر، پروژه‌های جنگل و مرتع و تجهیز یگان حفاظت اجرایی خواهد شد.

آقاجانلو در ادامه به تأثیر فرهنگ‌سازی و آموزش در منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: اقداماتی که در بخش آموزش و ترویج انجام شده قابل توجه بوده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان تصریح کرد: استفاده از ظرفیت دانشگاه زنجان و مرکز تحقیقات کشاورزی در اجرای پروژه‌های تسهیل‌گری، نتایج قابل توجهی را در زمینه ترویج فرهنگ منابع طبیعی در بین افراد داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *