هشدار بارش‌های سیل‌آسا در مازندران

معاون مدیریت بحران مازندران با هشدار بارش‌های سیل‌آسا در استان، گفت: شهروندان در این مدت از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز کنند.

عطاءالله داداش‌پور امروز درباره هشدار بارش‌های سیل‌آسا طی امروز و فردا در مازندران، اظهار کرد: براساس پیش‌بینی هواشناسی تا اواخر شنبه شاهد شکل‌گیری جریان‌های خُنک و مرطوب شمالی در استان خواهیم بود که همراه با وقوع رگبار باران، رعدو برق، کاهش دما، وزش باد شدید در مناطق ساحلی و جلگه‌ای و مواج شدن دریا خواهد بود.

وی افزود: آب‌گرفتگی معابر در مناطق ساحلی و جلگه‌ای به‌ویژه غرب استان، کاهش ۷ تا ۱۰ درجه‌ای دما در ارتفاعات تا ۱۵ درجه، خسارت ناشی از تندباد لحظه‌ای و احتمال برق گرفتگی ناشی از رعد و برق دور از انتظار نیست.

معاون مدیریت بحران مازندران با تاکید بر اینکه شهروندان در این مدت از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز کنند، خاطرنشان کرد:  از فعالیت‌های کوهنوردی و دامداران از چرای دام در مناطق مرتفع به دلیل خطر برخورد صاعقه خودداری کنند.

داداش‌پور بیان کرد: رانندگان هنگام تردد در محور‌های کوهستانی با توجه به توصیه‌های نیرو‌های پلیس راه و راهداری با احتیاط کامل رانندگی کنند.

وی یادآور شد: به‌دلیل پیش‌بینی وزش باد شدید، شهرداران به بازدید و مقاوم‌سازی، ایمن‌سازی سازه‌ها و بیلبورد‌های تبلیغاتی سطح شهر اقدام کنند.

معاون مدیریت بحران مازندران ادامه داد: گلخانه‌داران به مقاوم‌سازی پوشش فضای گلخانه‌ها اقدام کنند و صاحبان مزارع پرورش ماهی به دلیل احتمال بالا آمدن حجم آب رودخانه اقدامات پیشگیرانه لازم انجام دهند.

داداش‌پور گفت: همه دستگاه‌های امدادی و خدماتی، علاوه بر آماده‌سازی تجهیزات و ماشین‌آلات، آمادگی لازم برای هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات‌رسانی همچون گذشته را داشته باشند.

وی در پایان گفت: سیلاب تابستانی طی مرداد ماه امسال خسارت‌هایی را بر بخش‌های مختلف راه، پل‌ها، کشاورزی و سایر برجای گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *