نوآوران و صاحبان ایده در حوزه آب و خشکسالی شناسایی می‌شوند

معاونت علمی و فناوری با حمایت از ایده‌های نوآور دانشگاهیان، شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق گامی برای توسعه زیست بوم فناوری حوزه آب و خشکسالی برداشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری،کارگروه تخصصی توسعه فناوری‌های آب‌، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای عبور از این چالش مهم در کشور درصدد برآمده است تا همکاری‌های خود را با دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان بیشتر کند. این کار دسترسی به ایده‌های نوآورانه و فناورانه موجود در این مراکز را تسهیل می‌کند.

ایده‌های خلاقی که تجاری‌سازی و اتصال آنها به بازار می‌تواند ایران را در گذر از این بحران یاری کند. به همین دلیل یکی از برنامه‌های معاونت علمی و فناوری در این حوزه، حمایت از ایده‌هایی است که در شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی غالبا به فراموشی سپرده می‌شوند و مجالی برای بروز نمی‌یابند.

این کار با به‌کارگیری منابع، ظرفیت‌های تخصصی انسانی و سایر امکانات موجود در کشور در بخش‌های دولتی، غیردولتی، دانشجویی، نخبگان و انجمن‌های علمی سرعت گرفته است.

هماهنگی و هم‌افزایی با سایر ستادها برای تقویت فعالیت‌های اولویت‌دار بین‌رشته‌ای و حمایت از ارتقاء سطح علمی و فناوری در مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی برای کسب مقام نخست منطقه و دستیابی به جایگاه شایسته جهانی بر اساس اهداف نقشه جامع علمی کشور نیز در این حوزه کمک کننده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *