اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی در آرادان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آرادان گفت: در هفت سال گذشته بیش از هر دوره دیگری عملیات مقابله با بیابان در قالب طرح‌های بیابان‌زدایی در این شهرستان اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، مهدی حسینی با بیان اینکه در هفت سال گذشته، بیش از هر دوره دیگری عملیات مقابله با بیابان در قالب طرح‌های بیابان‌زدایی در شهرستان آرادان انجام شد، اظهار کرد: در بالغ بر ۸۵۳ هکتار از اراضی بیابانی این شهرستان، گیاهان و نهال‌های مقاوم به خشکی از جمله تاغ، قره‌داغ و آتریپلکس کشت شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آرادان اضافه کرد: همچنین در سال جاری ۱۸۶ هکتار از اراضی بیابانی شهرستان آرادان با گونه‌های تاغ، آتریپلکس و قره داغ کشت شده است.

وی با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی از دغدغه‌های اصلی سازمان جنگل‌ها و کشور و مردم به شمار می‌رود، افزود: با نزولات آسمانی، اجرای طرح‌های آبخیزداری، قرق و مدیریت چرا در سال‌های اخیر، تا حد زیادی شاهد رفع خطر بیابانی شدن اراضی شهرستان آرادان بوده‌ایم که البته تداوم این رویه به وضعیت بارندگی و ادامه طرح‌های یاد شده در سالیان آتی بستگی دارد.

حسینی خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی در قالب کشت نهال‌های مقاوم از گونه‌های قره داغ و آتریپلکس یا اسفناج وحشی باعث تثبیت شن‌های روان در نقاط بیابانی و تقویت پوشش گیاهی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *