۴۳ میلیارد تومان اعتبار مقابله با بیابان به خراسان جنوبی اختصاص یافت

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: ۴۳ میلیارد تومان اعتبار مصوب به مقابله با بیابان بود که چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به دلیل اینکه بیشتر از تعهد کار کرده بودیم تامین شد و اضافه بر سازمان است.

علیرضا نصرآبادی، امروز سه شنبه ۲ شهریور در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: ر ایام هفته دولت ۲۱ پروژه شامل پروژه های آبخیزداری، مدیریت مراتع و عملیات جنگل و کنترل چرای دام با ۳۸ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به وضعیت استان سهم ما ۹۹ میلیارد تومان است که مصوبات استانی انجام شده و در سال مالی ۱۴۰۰ تخصیص خواهد یافت.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ از محل اعتبارات ملی محرومیت زدایی هزار میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های آبخیزداری کشور لحاظ شد، تصریح کرد: با در نظر گرفتن این اعتبارات، اعتبار ما در حوزه آبخیزداری هشت برابر شد در مجموع در حوزه آبخیزداری استان ۱۲۳ میلیارد تومان اعتبارات سال ۱۴۰۰ است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به حوزه اقدام ملی مقابله با بیابان زایی سال ۹۹، افزود: برای کنترل شن های روان و مراتع بیابانی بین هفت استان کشور اعتباراتی توزیع شد که تاکنون خراسان جنوبی طبق ارزشیابی سازمان، رتبه نخست در اقدام به موقع و پیشرفت فیزیکی بیشتر از تعهد استان یعنی ۱۰۷ درصد را کسب کرده است و مازاد بر دیون چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات به ما داده خواهد شد.

نصرآبادی یادآور شد: اعتبار حوزه مقابله با بیابانزایی در سال گذشته ۴۱ میلیارد تومان در سطح ۲۱ هکتار بوده که در سال ۹۹ به ۹۹ میلیارد تومان رسیده و سال جاری اعتبار حوزه بیابان نیز به دو برابر خواهد رسید.

وی گفت: در ایام هفته دولت ۲۱ پروژه شامل پروژه های آبخیزداری، مدیریت مراتع و  عملیات جنگل و کنترل چرای دام با ۳۸ میلیارد تومان افتتاح می شود.

وی جمعیت بهره مند به صورت مستقیم و غیر مستقیم از محل افتتاح پروژه های هفته دولت را  ۱۳ هزار نفر و بیش از سه هزار و ۵۰۰ خانوار عنوان کرد و گفت: ۵۰روستا و آبادی تحت پوشش این پروژه ها قرار گرفته اند و بیش از ۶۰ رشته منبع آبی در بالا دست آنها اجرای پروژه داشته ایم و حدود ۲۶۰ نفر اشتغال پایدار روستایی در حین و بعد از اجرای پروژه داریم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی تصریح کرد: در حوزه اعتبارات آبخیزداری بر حسب دستور استاندار  و بر اساس شاخص های محرومیت زدایی قرار شده به گونه ای برنامه ریزی شود تا اعتبارات بین تمام شهرستان ها اعتبارات توزیع شود.

نصرآبادی بیان کرد: ۴۳ میلیارد تومان اعتبار مصوب به مقابله با بیابان بود که چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به دلیل اینکه بیشتر از تعهد کار کرده بودیم تامین و اضافه بر سازمان است.

وی یادآور شد: همه شهرستان‌ها از پروژه‌های آبخیزداری بهره مند خواهند شد و ۹۹ میلیارد اعتبار توزیع خواهد شد، در حوزه بیابانزدایی  ۲۵ هزار هکتار عملیات بیابان در حال اجرا است و شهرستان های طبس، بشرویه، زیرکوه  و نهبندان پروژه بیابانی بیشتری بر اساس کانون های فرسایش بادی خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *