کاهش ۳۴ درصدی بارندگی گلستان در سال زراعی جاری

مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۴ درصد کاهش و نسبت به دوره بلندمدت نیز ۳۸ درصد کاهش بارندگی در استان رخ داده است.

نوربخش داداشی در گفت‌وگو با خبرنگاران در تحلیل شرایط آب و هوایی مردادماه ۱۴۰۰ استان گفت: میانگین بارش استان در مردادماه امسال ۱۴.۷ میلیمتر بوده که این مقدار در مقایسه با آمار بلندمدت مردادماه استان ۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی افزود: بیشترین میزان بارش در کلاله به میزان ۳۸.۳ میلیمتر و کمترین میزان بارش به میزان ۰.۱ میلیمتر در ایستگاه اینچه‌برون اتفاق افتاده است.

مدیرکل هواشناسی گلستان خاطرنشان کرد: میزان بارش از ابتدای سال زراعی جاری لغایت ۳۱ مرداد، ۲۷۱.۳ میلیمتر بوده که این میزان نسبت به سال زراعی قبل، ۳۴ درصد و نسبت به دوره بلندمدت ۳۸ درصد کاهش داشته است.

داداشی بیان کرد: در مردادماه امسال میانگین دمای ایستگاه‌های سینوپتیک استان ۳۰.۸ درجه سانتی‌گراد بوده است که این میزان ۱.۴ درجه سانتی‌گراد نسبت به متوسط مردادماه افزایش داشته است.

وی گفت: حداکثر دمای مردادماه سال جاری ۴۵.۴ درجه سانتی‌گراد در مراوه‌تپه و حداقل دمای این ماه ۱۹.۶ درجه سانتی‌گراد در گرگان به ثبت رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *