احیای آب‌بندان‌ها موجب کاهش بحران آب در مزارع کشاورزی می‌شود

فرماندار صومعه‌سرابا اشاره بهافتتاح پروژه‌های کشاورزی در حوزه لایروبی آبندان‌ها برای تسهیل امور کشاورزی گفت: با احیای آبندانهایی که در گذشته شاهرگ حیاتی تولیدات کشاورزی بالاخص تولید برنج در شهرستان بودند میتوانیم بگوییم بحران در این بخش مهم اقتصاد شهرستان را که هرساله اراضی شالیکاری را با بحران آب مواجه می‌کند به طور موثر کاهش داده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری فارس از صومعه‌سرا، سیدجلال سیدمحمدی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با توجه به شرایط کرونایی آیین بهره برداری از پروژه‌ها هفته دولت با محدودیت ویژه برگزار می‌شود، اظهار کرد: از مجموع پروژه‌هایی که در هفته دولت به بهره بر داری میرسد بخش کشاورزی بیشترین اعتبار را به خود اختصاص داده است. 

وی با بیان اینکه پروژه‌های کشاورزی قابل افتتاح در حوزه لایروبی آبندان‌ها برای تسهیل امور کشاورزی است، گفت: با این روند در سالهای آتی و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و احیای آبندانهایی که در گذشته شاهرگ حیاتی تولیدات کشاورزی بالاخص تولید برنج در شهرستان بودند میتوانیم بگوییم بحران در این بخش مهم اقتصاد شهرستان را که هرساله اراضی شالیکاری را با بحران آب مواجه می‌کند به طور موثر کاهش داده‌ایم. 

فرماندار صومعه‌سرا نقش تولید را در پویایی اقتصاد و اشتغال جوانان شهرستان بسیار قابل توجه دانست و افزود: در این بخش نیز پروژه بزرگ ۳۰ هزار قطعه پرورش مرغ در روستای ملاسرا از توابع بخش طاهر گوراب شهرستان آماده است که می‌تواند در اشتغال و تولید منطقه نقش بسزایی داشته باشد. 

سیدمحمدی با تاکید براینکه دولت سیزدهم باید تمرکز ویژه بر اشتغالزایی و ایجاد شغل جدید داشته باشد، تصریح کرد: با توجه به بسترها و ظرفیت‌هایی که درشهرک‌های صنعتی داریم از مجموع ۸۰ واحد تولیدی ۳۰ درصد آن فعال و مابقی مغفول مانده و همه چشم امید آنان به حمایت‌های مسؤولان دولتی برای راه اندازی و احیا آن دوخته شده است. 

وی با بیان اینکه مشکلات و نیازهای در ابعاد مختلف، فراوان در شهرستان وجود دارد اما بودجه‌ها همچنان محدود است، افزود: مدیریت اجرایی با اولویت‌بندی و نیازسنجی درست از هیچ تلاشی برای رفع موانع و تنگناهای موجود دریغ نخواهد کرده و در هفته دولت امسال با همه موانع و تنگناهای موجود، پروژهایی در حال بهره‌برداری است که که اشتغال ۱۵۵ نفر را در شهرستان رغم میزند. 

فرماندار صومعه‌سرا با اشاره به اعتبارات حوزه برق شهرستان بیان کرد: ۱۱ میلیارد تومان برای بیش ۲۰۰ پروژه خط انتقال و تقویت مدارهایی که نیاز به تقویت و رفع فرسودگی داشتند، هزینه شده است. 

سیدمحمدی ۹۵ درصد طرح‌های ورزشی بخاطر نوسانات شدید قیمتی شن و ماسه معطل تکمیل نهایی می‌باشند، گفت: چندین سالن ورزشی در شهرستان صومعه‌سرا به علت نبود مصالح برای بهره‌برداری نهایی به زمان دیگر موکول شده اما چمن مصنوعی ورزشگاه تختی با اعتبار بیش از سیصد میلیارد ریال بعد از یکسال پیگیری مسؤولین شهرستانی در هفته دولت افتتاح می‌شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.