هشدار بحران در هرمزگان/ ورود سامانه بارشی و تندباد از این هفته

مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: با توجه به وقوع بارش های نسبتاً سنگین در ارتفاعات و مناطق مستعد استان در هفته آینده از هم استانی های عزیز تقاضا می شود که از قرار گیری در حریم رودخانه های فصلی و صعود به ارتفاعات و مناطق مرتفع هرمزگان خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مهرداد حسن زاده اظهار کرد: بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان از روز شنبه ۳۰ مرداد ماه تا چهارشنبه ۳ شهریور ماه تداوم فعالیت سامانه بارشی در ارتفاعات استان با تاکید بر شهرستان های بشاگرد، حاجی آباد، رودان، بستک، پارسیان را خواهیم داشت.

وی با اشاره به رگبار نسبتاً شدید باران همراه با رعد و برق و بارش تگرگ و تند باد لحظه ای همراه با خیزش گردو خاک در مناطق مرتفع استان، بیان کرد: طی روزهای یاد شده احتمال سیلابی شدن مسیل ها رودخانه های فصلی، آبگرفتگی معابر، انسداد موقت جاده ها، برخورد صاعقه، خسارت بر اثر تندباد لحظه ای، کاهش دید افقی و خیزش گرد و خاک را در مناطق مرتفع استان وجود دارد.

حسن زاده به وضعیت دریایی استان و وزش باد شدید و مواج شدن دریا اشاره کرد و گفت: همچنین طبق پیش بینی هواشناسی استان از روز یکشنبه ۳۱ مرداد ماه تا چهارشنبه سوم شهریورماه وزش باد شدید جنوب شرقی تا حداکثر ۴۸ کیلومتر بر ساعت و افزایش ارتفاع موج تا محدود ۱۸۰ سانتیمتر در خلیج فارس و دریای عمان را خواهیم داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اضافه کرد: طی روزهای یاد شده شاهد مواج شدن دریا، اختلال در ترددها و فعالیت های دریایی، پاره شدن تورهای صیادی در دریای عمان، تنگ هرمز، جزایر خلیج فارس با تاکید بر جاسک، سیریک، بندرعباس، قشم، هرمز، هنگام، لارک، تنب بزرگ و کوچک، بندر خمیر و بندر لنگه خواهیم بود.

وی از ممنوعیت تردد با شناورهای سبک و نیمه سنگین به دلیل مواج شدن خلیج فارس و دریای عمان خبر داد و  تاکید کرد: با توجه به مواج شدن دریا از مردم استان تقاضا می شود تا از تردد دریایی با شناورهای سبک و نیمه سنگین خودداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *