احتمال آتش‌سوزی در اراضی جنگلی گلستان / آماده‌باش نیروهای منابع طبیعی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان با هشدار احتمال آتش‌سوزی در اراضی جنگلی، گفت: همه نیروهای منابع طبیعی از ابتدای تیرماه در آماده‌باش کامل هستند و تا پایان فصل گرما هوا و کاهش درجه حرارت به‌صورت آماده‌باش خواهند بود.

عبدالرحیم قزلسفلو در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  گرگان  با اشاره به هشدار احتمال آتش‌سوزی در اراضی جنگلی، اظهارداشت: از کشاورزان، دامداران، گردشگران و همه افرادی که در محیط‌های طبیعی و باز برای فعالیت یا تفریح حاضر می‌شوند، می‌خواهیم که در این روزها از روشن کردن آتش تا اطلاع ثانوی به صورت جدی خودداری کنند.

وی افزود: همه مردم از رها کردن ته سیگار یا چوب کبریت استفاده شده در طبیعت و مکان‌های مستعد آتش‌سوزی خودداری کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان اظهار کرد: مردم از سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی در مزارع و رها کردن مواد شیشه‌ای مانند انواع بطری شیشه‌ای و پلاستیکی در داخل جنگل‌ها و مراتع خودداری کنند چرا که این اشیا همانند عدسی ذره‌بین عمل کرده و سبب اشتعال علوفه خشک کف جنگل‌ها و مراتع شده و کانون‌های آتش در مناطق ایجاد می‌کند.

قزلسفلو گفت: همه نیروهای منابع طبیعی از ابتدای تیرماه در آماده‌باش کامل هستند و تا پایان فصل گرما هوا و کاهش درجه حرارت به‌صورت آماده‌باش خواهند بود.

وی اظهار کرد: همشهریان می‌توانند با مشاهده هرگونه علائم آتش‌سوزی از طریق تلفن گویای 1504 و 139 نسبت به اطلاع‌رسانی اقدام کنند.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان هم گفت: ناپایداری هوای گلستان با افزایش ابر و وزش باد تا فردا ادامه دارد.آسمان گلستان در 24ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری ، عصر وشب وزش باد خواهد بود.

نوربخش داداشی افزود: براساس این پیش‌بینی، روز جمعه هم آسمان گلستان، صاف تا قسمتی ابری،گاهی افزایش ابر و وزش باد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.