نخستین بیمارستان صحرایی هلال‌احمر در سبزوار راه‌اندازی شد

رییس جمعیت هلال‌احمر سبزوار گفت: نخستین بیمارستان صحرایی این جمعیت به منظور تسریع در امر کمک رسانی به بیماران مبتلا به کرونا در سبزوار راه‌اندازی شد.

محمد علی جباری در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: بیمارستان صحرایی در محل بیمارستان واسعی سبزوار به ظرفیت بستری ۳۰ نفر احداث شده است.

وی اظهار کرد: ظرفیت بیمارستان واسعی سبزوار که ویژه پذیرش بیماران مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده، تکمیل شده است؛ لذا به درخواست دانشگاه علوم پزشکی و  کمک رسانی به بیماران مبتلا به کرونا این بیمارستان صحرایی راه‌ اندازی شد.

وضعیت سبزوار همچنان قرمز تیره و بحرانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز بیان کرد: طی شبانه روز گذشته ۱۷۲ بیمار کرونایی در این شهرستان شناسایی شده که از این بین ۷۵ بیمار در بیمارستان واسعی سبزوار بستری شدند.

علیرضا مسلم افزود: با رسیدن تعداد بیماران کرونایی بستری موقت و دائم در سبزوار به بیش از ۳۲۶ نفر، وضعیت این شهرستان همچنان قرمز تیره و بحرانی است.

مسلم افزود: با توجه به تکمیل ظرفیت بیمارستان واسعی سبزوار، نخستین  بیمارستان صحرایی هلال احمر در سبزوار راه اندازی شده است.

پویش طرح خادمان سلامت حسینی در سبزوار کلید خورد

همچنین مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی سبزوار گفت: پویش طرح «خادمان سلامت حسینی» با هدف خدمات درمانی رایگان به بیماران نیازمند کرونایی در این شهر کلید خورد.

عباس کافی افزود: با هدف و نیات خیرخواهانه و ارائه توصیه‌ها و خدمات درمانی به بیماران نیازمند کرونایی که در منزل بستری هستند، این طرح آغاز و تا پایان محرم و صفر ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: با شیوع و گسترش بیماری کرونا پرسنل خدوم و فداکار اورژانس ۱۱۵ سبزوار با پیگیری مشخصات و آدرس بیماران نیازمند و کم برخوردار مبتلا به کرونا جهت ارائه خدمات درمانی اعم از سرم تراپی و تزریقات و همچنین خدمات پرستاری به منازل آن‌ها رفته و به صورت کاملا رایگان خدمات دهی انجام می‌دهند.

کافی ادامه داد: در این طرح کارشناسان اورژانس ۱۱۵ با تشکیل انجمنی، پس از دریافت مشخصات و آدرس بیمار متقاضی بلافاصله به صورت داوطلبانه پس از هماهنگی جهت ارائه خدمات درمانی رایگان به محل مورد نظر اعزام می‌شوند.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی سبزوار گفت: به همین منظور شماره‌های تماس ۰۹۳۳۸۳۱۱۳۵۶، ۰۹۱۵۵۷۲۸۳۶۱، ۹۳۸۹۵۳۵۵۳۱ و ۰۹۱۵۵۷۲۶۹۵۴ اعلام شده که بیماران نیازمند مبتلا به کرونا در این شهرستان جهت استفاده از خدمات درمانی پویش طرح خادمان سلامت حسینی می توانند با آن  تماس برقرار نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *