وزیر پیشنهادی بهداشت با روحیه جهادی بحران کرونا را سامان دهد

زهره الهیان نماینده مردم تهران با اشاره بر اینکه در شرایط فعلی، بحران کرونا اولین چالش کشور است، گفت: بحران کرونا موضوعی فرابخشی است اما شخص اصلی و متولی وزیر بهداشت است.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، زهره الهیان نماینده مردم تهران با اشاره بر اینکه در شرایط فعلی، بحران کرونا اولین چالش کشور است، گفت: بحران کرونا موضوعی فرابخشی است اما شخص اصلی و متولی وزیر بهداشت است.

وی افزود: هر چه سریع‌تر باید واکسیناسیون در دستور کار قرار گیرد. متاسفانه سرعت انجام واکسیناسیون در حال حاضر پایین است و وزیر پیشنهادی بهداشت،دکتر عین الهی باید بکوشد هر چه سریع هم طرح شهید سلیمانی را محقق کند و هم واردات واکسن را تسهیل بخشد.

الهیان با اشاره به اینکه طرح شهید سلیمانی در سال گذشته در کاهش ابتلا به کرونا موفق بوده و باید مجددا نیز در دستور کار فعالیت ها قرار گیرد، عنوان کرد: امید است در دولت سیزدهم دکتر عین الهی با مدیریت جهادی، روحیه جهادی، چهارچوب ارزشی و انقلابی و درک چالش‌های مردم و با یاری خدا به وضعیت بهداشت سامان دهند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: موضوع دیگری که در وزارت بهداشت باید به آن توجه کند تغییر رویکرد از رویکرد درمان محور به رویکرد سلامت محور است تا بتوانیم شاهد تحول جدی در وضعیت فعلی باشیم. زیرا تجربه ثابت کرده رویکرد درمان محور موفق نبوده است و اگر این تحول صورت نگیرد همچنان شاهد چالش ها و مشکلات در عرصه بهداشت کشور خواهیم بود. 

وی در پایان به موانع فرزندآوری پرداخت و عنوان کرد: وزارت بهداشت باید به مسئله جوانی جمعیت توجه کند و برنامه ریزی های لازم را در خصوص سلامت مادر و کودک و سلامت الکترونیک مد نظر قرار دهد. در همین راستا اجرای پزشک خانواده و نظام ارجاع و همچنین استفاده از ظرفیت های طب سنتی در سیاست های کلی درمان جامعه مد نظر قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.