برپایی ۴ بیمارستان صحرایی برای مقابله با کرونا توسط هلال‌احمر

دبیرکل جمعیت هلال احمر از برپایی یک بیمارستان صحرایی و در دستور کار قرار دادن راه‌اندازی سه بیمارستان صحرایی دیگر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسن قوسیان مقدم دبیرکل جمعیت هلال احمر در خصوص فعالیت‌های سازمانی و استانی در راستای مقابله با بیماری کرونا در ۱۰ استان کشور در تاریخ ۲۲ مردادماه گفت: فعال شدن قرارگاه‌های عملیاتی کرونا در تمامی استان‌ها به منظور پاسخگویی به نیازهای مردم در شیوع ویروس کرونا نخستین گام در این عرصه بود و در ادامه اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در دستور کار قرار گرفت و ۵۰۰ هزار نفر تا به این لحظه بهره‌وران این طرح بوده‌اند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر از ایجاد یک بیمارستان صحرایی و ظرفیت‌های درمانی در مجاورت بیمارستان‌ها جهت کمک به امر درمان بیماران سرپایی خبر داد و گفت: بزودی سه بیمارستان دیگر در سه استان کشور راه اندازی می‌شود. امروز توسعه ظرفیت فعالیت‌های امدادی در مبادی ورودی و خروجی مرزهای زمینی، هوایی و دریایی با هدف هدایت و یا قرنطینه مبتلایان به کووید ۱۹ با همکاری سازمان‌های ذیربط نیز انجام می‌شود و ۹۵ هزار نفر را تحت پوشش قرار داده است.

وی افزود: طرح نذر سلامت به همراه مرحله دوم خادمان حسینی در مراسمات مذهبی توسط اعضای جوان جمعیت هلال احمر با مشارکت ۱۵۰۰ نفر از جوانان اجرا شد. علاوه بر این موارد تشکیل ستادهای مردمی مقابله با کرونا در جهت کمک‌های مردمی و پشتیبانی با محوریت سازمان داوطلبان و با کمک ۵۰۰ تشکل در دستور کار قرار گرفته است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: استفاده از بانک امانات تجهیزات پزشکی و ارائه خدمات رایگان از قبیل در اختیار قرار دادن اکسیژن مورد نیاز به ۳۹۰۰ نفر نیز صورت گرفته است. همچنین تأمین اعتبار و تخصیص کمک هزینه برای بیماران کرونایی به مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال در قالب بسته‌های معیشتی و توزیع ۱۰ هزار بسته غذایی به ارزش ۴ میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد.

قوسیان مقدم ادامه داد: فراخوان اعضای کانون‌های دانشجویی و استفاده از ظرفیت آنها در طرح واکسیناسیون عمومی در قالب ۴۲۰ تیم و تجهیز و آماده سازی ۸ مرکز کلینیک توانبخشی به عنوان مراکز واکسیناسیون با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز صورت گرفته است و تلاش می‌شود در این عرصه از مراکز واکسیناسیون حجاج نیز استفاده شود. در همین راستا ۱۰ تیم بهداشت و درمان در مراکز واکسیناسیون مستقر شده‌اند و از ۲۵۵ امدادگر نیز در این عرصه بهره جسته‌ایم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر در پایان گفت: تکمیل و شارژ موجودی بسته‌های بهداشتی در انبارهای امدادی جهت پاسخگویی در حوادث طبیعی با اضافه شدن ۲۵ هزار بسته غذایی نیز صورت گرفت. این اقدامات در استان‌های کرمان، خراسان جنوبی، اردبیل، بوشهر، هرمزگان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، قم، زنجان و سیستان و بلوچستان انجام شد و این طرح در روزهای آتی نیز تداوم دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *