مدیریت بحران البرز بیمارستان صحرایی ۵۰۰ تختی ایجاد کند

استاندار البرز گفت: مدیریت بحران استان ظرف یک هفته بیمارستان صحرایی ۵۰۰ تختی ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار مهر، عزیزالله شهبازی عصر چهارشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه تاکنون در این جلسات تصمیم‌های مهمی اتخاذ و روند اجرای آنها بررسی شده است، اظهار کرد: طی بازدیدها و گزارش‌هایی که ارائه می‌شود در البرز روزانه بین ۲۰ تا ۳۰ هزار واکسن تزریق می‌شود.

وی ادامه داد: تزریق واکسن در ۲۵ مرکز در استان صورت می‌گیرد و این جدیت و تلاش از سوی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و مسئولان مربوطه ستودنی است.

استاندار البرز بیان کرد: با توجه به نظارت‌های جدی روند واکسیناسیون به‌خوبی طی می‌شود و فاصله‌گذاری اجتماعی و سرعت عمل نیز قابل قبول است.

وی تصریح کرد: مسائل و موضوعات استان در این شرایط ویژه و موج پنجم شیوع کرونا باید از سوی مسئولان مربوطه شفاف اعلام شود تا تدابیر لازم نیز به‌درستی اتخاذ شود.

شهبازی خاطرنشان کرد: مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز موظف است که با استفاده از امکانات سازمان‌ها، دستگاه‌ها و… استان نسبت به ایجاد بیمارستان صحرایی با حداقل ۵۰۰ تخت اقدام کند که در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد.

برق واحدهای تولیدکننده دارو و اکسیژن تأمین شود

وی گفت: مقام معظم رهبری امروز با دستوری تمامی مسئولان کشور و حتی نیروهای مسلح را بسیج کردند که امکانات لازم را برای مقابله با کرونا فراهم کنند.

استاندار البرز اظهار کرد: مدیرعامل توزیع برق استان باید به طور جدی در راستای تأمین برق و عدم قطع برق در منازل و به‌ویژه واحدهای تولیدکننده دارو و اکسیژن و بیمارستان‌ها نظارت و اهتمام داشته باشد، البته تمامی بیمارستان‌های استان دارای ژنراتور هستند.

وی بیان کرد: در موضوع تأمین دارو دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام کرده که هیچ‌گونه مشکلی ندارد ولی با توجه به استقرار واحدهای بزرگ تولید دارو در استان این امکان را داریم که در صورت کمبود دارو رایزنی‌های لازم را داشته باشیم.

شهبازی تصریح کرد: جای خرسندی دارد که با هماهنگی‌های صورت گرفته مشکل بیمارستان امام (ره) حل شد و بیش از ۲۰۰ تخت بیمارستانی مجهز نیز برای پذیرش بیماران کرونایی به مجموعه تخت‌های استان اضافه شد.

بیمارستان امام کرج معین بیمارستان امام علی (ع) برای پذیرش بیماران کرونایی شد

وی خاطرنشان کرد: بیمارستان امام خمینی (ره) از این پس به عنوان بیمارستان معین امام علی (ع) برای پذیرش بیماران کرونایی آماده است.

استاندار البرز گفت: ۱۵۰ تخت در فردیس با همت سپاه پاسداران آماده شد و باید مدیران، امکانات لازم را برای بهره‌برداری از آن فراهم کنند.

وی متذکر شد: متأسفانه سویه جدید کرونا بسیار افسارگسیخته در حال شیوع است و نمی‌توان با ساده‌انگاری، غافل شد، بنابر این تمامی استان باید برای مقابله جدی با این موج بسیج شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *