خسارت 271.5 میلیارد تومانی سیل کلیبر

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: بر اثر وقوع سیل در شهرستان کلیبر ۲۷۱.۵ میلیارد تومان خسارات مالی به مردم این شهرستان وارد شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدباقر هنربر اظهار داشت: بارش‌های روز یکشنبه این هفته در شهرستان کلیبر، در کمترین زمان ممکن به حدود ۷۴ میلی متر رسید و منجر به وقوع سیلاب شد که متاسفانه بر اثر آن سه نفر نیز مفقود شدند.

وی افزود: با تلاش مردم شهرستان، ستاد مدیریت بحران شهرستان و استان و نیروهای امدادی، جسد دو نفر از مفقودشدگان روز دوشنبه و جسد نفر سوم نیز روز سه شنبه کشف شد.

هنربر ضمن تسلیت به خانواده‌های جان باختگان این حادثه، اظهار کرد: در جریان وقوع این سیلاب، جاده ارتباطی حدود ۱۲ روستا آسیب دید که شامل ۲۰ کیلومتر راه روستایی و ۲۰ دهنه پل بوده و در مجموع حدود ۱۳۰ میلیارد تومان خسارت از این طریق ارزیابی شده است.

وی خاطرنشان کرد: آب شرب هفت روستا نیز قطع شده و شبکه داخلی و خطوط انتقال در این روستاها به خصوص تصفیه خانه آب شرب شهید لشکری با پوشش ۱۰۷ روستا آسیب دیده است که خسارت این حوزه نیز ۲۵ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی گفت: قطعی گاز ۱۰ روستا منجر به بروز خسارت پنج میلیارد تومانی و قطعی برق چهار روستا نیز منجر به خسارت ۲.۵ میلیارد تومانی شده است.

وی افزود: باغات و مزارع حاشبه رودخانه‌های شهرستان نیز با احتساب کانال‌های آب آور زراعی، راه‌های دسترسی و سایر ابنیه حدود ۱۰۹ میلیارد تومان خسارت دیده‌اند.

هنربر با بیان این‌که اکنون برق، گاز و راه ارتباطی تمامی روستاها با کمک تیم‌های ارسالی از مرکز استان و شهرستان دایر شده است، گفت: نان مصرفی روستاهای آسیب دیده توسط خیران نیک اندیش و تیم مدیریت بحران تامین شده و اکنون توزیع می‌شود.

وی یادآوری کرد: فعلا تامین آب شرب روستاهای سهریق، عربشاه خان، گوار، چای کندی و تصفیه خانه شهید لشکری مشکل دارد که قرار است تا آخر شب سه شنبه به طور کامل این خطوط انتقال راه اندازی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.