سیل اخیر به تأسیسات آب آشامیدنی استان قزوین بیش از ۱۷ میلیارد خسارت زد

قائم‌مقام شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: با انجام برآوردهای دقیق پس از اجرای عملیات عمرانی و امدادی تأمین آب آشامیدنی سیل‌زدگان اخیر در محدودهٔ ۲ شهر آوج و معلم‌کلایه در استان قزوین به‌همراه ۱۹ روستای تابعهٔ آن‌ها مشخص شد این سیل ۱۷۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به منابع، تأسیسات و تجهیزات تأمین آب آشامیدنی استان خسارت وارد کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، مهدی حسین‌خانی، قائم‌مقام شرکت آب و فاضلاب استان قزوین در رابطه با خسارات سیل اخیر به تأسیسات و تجهیزات تأمین آب در استان قزوین اظهار کرد: بلافاصله پس از وقوع سیلاب تیم‌های ارزیابی و امدادی به منطقه اعزام و جبران صدمات آغاز شد تا مردم مشکلی در زمینهٔ تأمین آب آشامیدنی نداشته باشند.

وی ادامه داد: بازسازی چشمه و قنوات حادثه‌دیده، ترمیم خطوط انتقال و توزیع، انشعابات و ارسال تانکر آب سیار در مناطق مورد نیاز و انجام پایش کیفی مستمر جریان آب آشامیدنی مردم سیل‌زده از جمله اقدامات صورت گرفته است.

این مسؤول با بیان این‌که یکی از عمده‌ترین مشکلات پس از وقوع سیل تأمین آب آشامیدنی است تصریح کرد: خوشبختانه مدیریت و امدادرسانی سریع و صحیح در سیل اخیر قزوین به‌گونه‌ای صورت گرفت که هیچ‌گونه گزارشی مبنی بر بیماری ناشی از نوشیدن آب ناسالم منتشر نشد.

وی با اشاره به این‌که ۴ روستا از مجموع ۱۹ روستای سیل‌زده تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب قرار نداشته‌اند، اضافه کرد: حتی در روستاهایی که تحت پوشش خدمات شرکت آب قرار نداشتند نیز خدمت‌رسانی و بازسازی تأسیسات در حال انجام بوده تا اهالی روستاها مشکل و خطری از بابت آب شرب نداشته باشند.

حسین‌خانی در پایان وقوع هم‌زمان خشکسالی بی‌سابقه و سیل در استان قزوین را در ادامهٔ زنجیرهٔ حوادث طبیعی در دنیا و ناشی از تغییر اقلیم جهانی دانست و تأکید کرد: به‌دنبال سطح جدیدی از مدیریت و اجرا هستیم تا اثرات سوء چنین رخدادهایی را به حداقل برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *