سیل بردگی ۱۴۳ کیلومتر از محورهای ارتباطی روستایی مازندران

مدیرکل راهداری مازندران خسارت ناشی از سیلاب به راه ها و ابنیه فنی استان را ۲۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۱۴۳ کیلومتر دچار ریزش، رانش، لغزش و سیل بردگی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباسعلی نجفی اظهار داشت: در پی بارش‌های اخیر ۸۰ محور ارتباطی استان اعم از روستایی، فرعی و اصلی به طول بیش از ۱۴۳ کیلومتر دچار رانش، ریزش، لغزش و سیل بردگی شده و برآورد اولیه خسارت به طور تقریبی ۲۲۰ میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: نقاط رانشی و خسارتی سیل اخیر را محورهای کوهستانی از جمله شهرستان سوادکوه ۲۷ محور روستایی به طول ۲۹ کیلومتر، سوادکوه شمالی ۹ محور روستایی به طول ۶ کیلومتر، شهرستان آمل سه محور روستایی به طول ۱۱ کیلومتر، شهرستان بابل ۱۶ محور روستایی به طول ۹ کیلومتر، شهرستان تنکابن ۵ محور فرعی و روستایی به طول ۹ کیلومتر، شهرستان نوشهر هفت محور روستایی به طول شش کیلومتر، شهرستان رامسر سه محور روستایی به طول سه کیلومتر، شهرستان نور هشت محور روستایی به طول ۳.۵ کیلومتر، محور کندوان دو نقطه به طول ۳۰ کیلومتر و محور هراز ۲۱ نقطه به طول ۳۶ کیلومتر بوده است.

وی افزود: این اداره کل با تجهیزات کامل راهداری از همان آغاز رانش و سیل در محل حادثه حضور داشته وتحت هر شرایطی مسیر رابرای تردد کابران جاده‌ای مهیا کردده است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای مازندران در خصوص علت بروز این حادثه اظهار داشت: نفوذ آب‌های سطحی در لایه‌های سنگی و خاک موجب سرخوردگی، جابجایی سنگ‌ها و سقوط سنگ‌ها از کوه‌ها شده که خوشبختانه آسیب به کاربران جاده‌ای وارد نکرده است.

وی افزود: این اداره کل به منظور حفظ ایمنی جاده‌ها و تردد روان وسایل نقلیه و جلوگیری از بروز سوانح رانندگی با کلیه امکانات و اکیپ‌های راهداری خود آمادگی کامل برای عملیات راهداری را دارد.

وی از مسافران خواست به دلیل وضعیت آب و هوایی و احتمال ریزش مجدد کوه، از سفرهای غیر ضروری و تردد در محورهای کوهستانی خودداری کنند تا به فضل خداوند شاهد بروز حوادث ناگوار در سطح محورهای استان نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *