امدادرسانی ۳۰۸ تیم عملیاتی هلال‌احمر به سیل زدگان کشور

رئیس سازمان امداد ونجات کشور از بکارگیری ۳۰۸ تیم عملیاتی جهت امدادرسانی به بیش از ۱۰ هزار نفر از شهروندان در حوادث جوی روزهای اخیر خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور درخصوص امدادرسانی در حوادث جوی از ۲۳ تیر تا ۷ مرداد سال جاری گفت: ۶۱ شهرستان در ۲۰ استان کشور متاثر از سیل بودند که این استان ها شامل آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، البرز، اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، زنجان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، گلستان، فارس، سیستان و بلوچستان، سمنان، خوزستان، مازندران، هرمزگان، یزد و کردستان بودند.

وی افزود: در این مدت به ۱۰ هزار و ۵۴۷ نفر از شهروندان امدادرسانی و هزار و ۱۴۴ نفر اسکان اضطراری داده شدند. همچنین در این حوادث جوی ۵۸ نفر از گرفتارشدگان به مناطق امن منتقل شدند. متاسفانه در این حوادث ۷ نفر از شهروندان بر اثر وقوع سیل و یک نفر نیز بر اثر اصابت صاعقه جان خود را از دست دادند.

ولی پور خاطرنشان کرد: هزار و ۲۰۷ نفر نیروی جمعیت هلال احمر در قالب ۳۰۸ تیم عملیاتی اقدام به امدادرسانی کردند و ۲۵۰ دستگاه چادر، ۴ هزار و ۷۹۵ تخته پتو، هزار و ۶۰۸ تخته موکت، ۷۸۱۷ کیلوگرم نایلون پوششی، ۸۳۹ بسته غذایی، ۱۱ هزار و ۲۲ قوطی کنسرو، ۲ تن برنج، ۳ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم قند و شکر، ۸۱۴ کیلوگرم روغن و ۹۵۴ کیلوگرم حبوبات بین آسیب دیدگان توزیع کردند.

رییس سازمان امداد و نجات درخصوص مهم ترین زمین لرزه های رخ داده از ۸ تا ۱۱ مرداد گفت: در این مدت ۱۷ زمین لرزه با قدرت ۲.۸ تا ۳.۷ ریشتر در استان کرمانشاه و شهر خانقین عراق که در نزدیکی مرزهای ایران قرار دارد، به وقوع پیوست و همچنین در تاریخ ۸ مرداد زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۳ ریشتر مرز استان های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد را لرزاند که خوشبختانه خسارتی در پی نداشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *