امدادرسانی هلال احمر در۲۰ روستای سیل زده ی زنجان

بارش‌های چند روز گذشته و جاری شدن سیل به ۱۵۶ نفر در ۲۰ روستا در شهرستان‌های ایجرود، خدابنده، ماهنشان و زنجان خسارت زد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری صدا و سیمای مرکز زنجان ؛  باران بارید سیل شد خسارت زد؛ با وجود گذشت چند روز هنوز مسئولان آماری از میزان خسارات وارده اعلام نکردند.
در اثر بارش‌های فراگیر و گسترده در استان زنجان، ۲۰ منزل مسکونی در روستای گلابر سفلی شهرستان ایجرود، ۱۸ منزل در روستای علم کندی شهرستان ماهنشان، ۲ منزل مسکونی روستای گل تپه در شهرستان خدابنده دچار آبگرفتگی شد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت:  امدادگران هلال احمر پس از اطلاع از حادثه بلافاصله به یاری ۱۵۶ حادثه دیده ناشی از سیلاب و آبگرفتگی منازل در شهرستان‌های ماهنشان، ایجرود و خدابنده شتافتند.
موسوی افزود: ۶ تیم امداد و نجات سیلاب شامل ۲۲ نیروی عملیاتی در شهرستان‌های ماهنشان، ایجرود و خدابنده برای امدادرسانی به ۱۵۶ حادثه دیده ناشی از این آبگرفتگی اعزام شدند.
وی گفت:  برای امداد رسانی یه حادثه دیدگان هفت دستگاه موتور لجن کش، ۶ دستگاه خودرو شامل آمبولانس، خودروی نجات و خودروی کمک دار بکارگیری شد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: ۸۰ نفر در شهرستان ایجرود، ۷۲ نفر در شهرستان ماهنشان و چهار نفر نیز در شهرستان خدابنده متاثر از حادثه آبگرفتگی در منازل مسکونی شدند.
خسارت‌های ناشی از سیلاب به منازل و زمین‌های کشاورزی واحشام روستائیان ناشی از دست درازی بشر به طبعیت و تصرف اراضی بستر رودخانه‌ها و مسیل‌های عبور سیلاب است.
و، اما چاره‌ی کار در کنار لایروبی ، پاکسازی بستر رودخانه‌ها و مسیل‌های سیلاب و جلوگیری  از هرگونه ساخت وساز در بستر رودخانه هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *