هشدار مدیریت بحران خراسان‌جنوبی/ توفان و گردوخاک در راه استان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی گفت:با توجه به پیش‌بینی وزش باد شدید همراه با توفان و گرد و خاک از امروز تا اواخر وقت روز دوشنبه، مردم آمادگی لازم را داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، طبق اطلاعیه هواشناسی، براساس الگوی نقشه‌های هواشناسی برای امروز تا اواخر وقت دوشنبه وزش باد شدید همراه با گرد و خاک باعث کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا به خصوص در نیمه شرقی خراسان‌جنوبی خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی در این خصوص اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی وزش باد شدید همراه با توفان و گرد و خاک از امروز تا اواخر وقت روز دوشنبه، مردم آمادگی لازم را داشته باشند.

وی اعلام کرد: وزش باد شدید و طوفان گرد و خاک در سطح استان به‌ویژه در شهرستان‌های نهبندان سربیشه درمیان زیر کوه خوسف و بیرجند به شدت محتمل است.

وی اضافه کرد: وقوع این  پدیده در استان قطعا کاهش دید افقی و اختلال در تردد جاده را به همراه دارد، اگر مردم قصد سفر دارند در صورت امکان از رفتن به سفر خودداری کنند.

وی از دامداران، مرغدارن، کشاورزان و عشایر استان خواست حتما نسبت به ایمن‌سازی مستحدثات کشاورزی و دامی خود اقدام و همچنین خطاب به مسئولان اجرایی، متذکر شد: ضمن اطلاع‌رسانی گسترده به همشهریان و جامعه هدف تحت تأثیر در خصوص آماده‌باش کامل نیرو‌های امدادی و عملیاتی شهرستان تدابیر لازم در سطح شهرستان اندیشیده شود.

وی گفت: با شدت گرفتن وزش باد در استان احتمال اختلال در رفت و آمد و کاهش کیفیت هوا، احتمال شکسته شدن درختان آسیب‌پذیر و نهال‌های تازه غرس شده، خسارت به سقف‌های گلخانه، تابلوهای تبلیغاتی و سقف‌های موقت و احتمال سقوط اجسام از کارگاه‌های ساختمانی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *