تبریزی‌ها در هراس یک زلزله و ۹ پس‌لرزه | زمین‌لرزه خسارتی نداشت

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با تشریح آخرین وضعیت مناطق متاثر از زلزله در تبریز اعلام کرد: خوشبختانه هیچ مورد خسارت ناشی از زمین‌لرزه گزارش نشده است.

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، اسماعیل نجار رییس سازمان مدیریت بحران کشور درباره آخرین وضعیت شهر تبریز و دیگر مناطق متاثر از زلزله بامداد امروز در استان آذربایجان شرقی گفت: در ساعت ۳:۱۳ بامداد امروز زلزله‌ای به بزرگی ۴.۲ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین تبریز را لرزاند که بلافاصله تیم‌های ارزیاب به منطقه اعزام شدند و نتایج بررسی‌های آنان نشان داد که خسارتی درپی این زلزله رخ نداده است.  

وی با بیان اینکه اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان آذربایجان شرقی و به خصوص شهرهای تبریز و شبستر به حالت آماده‌باش درآمدند، افزود: هلال‌احمر، اورژانس، آتش‌نشانی، نیروی انتظامی و… از جمله این دستگاه‌ها بودند که همچنان نیز از آماده‌باش بیشتری برخوردارند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه می‌توان گفت زلزله بامدادی در تبریز به خیر گذشته است، ادامه داد: پس از اولین زلزله، ۹ لرزه دیگر نیز در همین محدوده از سوی مرکز ژئوفیزیک به ثبت رسیده که بزرگ‌ترین آن ۴ ریشتر بوده و در ساعت ۷:۴۴ صبح امروز رخ داد.

نجار درباره آمادگی مردم نیز گفت: مردم همیشه باید برای مقابله حوادثی نظیر زلزله آماده باشند وقتی صحبت از آموزش‌های قبل از زلزله می‌شود منظور ارتقای همین آمادگی‌هاست. اما نباید بترسند یا اختلالی در روند زندگی‌شان به وجود بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *